Mitrović za anale, pola sata bez gola!

I u minulom, 10. kolu Prve lige – Istok, rukometaši RK Aleksinac zabeležili su novu pobedu. Sa 37:15 pobedili su tim Mladosti iz Vranja, iako u ekipi nije bilo trojice standardnih provotimaca, Bojana Stefanovića, Vladan Stanojević i golmana Marka Milosavljevića koji je bio na klupi jer se pre nekoliko dana vakcinisao.

− Moji momci su ušli u utakmicu iznenađujuće dobro − kaže za naš portal Vladan Stošić, trener RK Aleksinac. − Da budem iskren: neke stvari koje pripremamo za baraž probali smo na ovoj utakmici i mogu reći da su delovale odlično. Golman Mitrović je odradio fantastičan posao, 30 i nešto minuta nije primio gol! Ne pamtim da se tako nešto dogodilo u analima srpskog rukometa. Odbrana je delovala fantastično, u jednom trenutku napravili smo razliku od +18. U drugom delu smo pustili mlade momke da igraju i oni su svoju minutažu odradili, postigli neke golove, doduše i grešili, ali sve to je sastavi deo igre, tako da mogu reći da sam vrlo zadovoljan − naglašava Stošić.

Sa osam pobeda i jednim porazom,odnosno sa 16 bodova, RK Aleksinac je trenutno na drugom mestu sa dva boda zaostatka u odnosu na vodeće Vlasotince.

ALEKSINAC – MLADOST (V) 32:15 (17:3)

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Vuk Stojiljković (Leskovac), Marko Veljković (Niška Banja). Sedmerci: Aleksinac 5 (1),Mladost 3 (1). Isključenja: Aleksinac 6, Mladost 12 minuta.

ALEKSINAC: S. Jovanović, Stevanović, Živanović 1, Ristić 4, N. Jovanović 6, Đorđević 4, Savić 1, Stojković, Trivunac 1, Milosavljević, Milanović 6, Nedeljković 1, Stojanović 8, Mitrović.

MLADOST: V. Jovanović, Denković 3, Tošić 1, Petrović 1, Zafirović 2, L. Stojanović 1, D. Jovanović 1, Ristić, M. Stojanović, Dodić 1, Stajić 3, Marijanović 2, Stošić, Mančić, Stojmenović, Nastić, Arizanović.