Šesta pobeda Napretka, kiks Morave

U Zoni Centar proteklog vikenda odigrane su utakmice 11. kola.

U zanimljioj utakmici, punoj obrta i sa neizvesnim finišom, fudbaleri OFK Napretka savladali su pred svojim navijačima ekipu Mladosti iz Medoševca i tako zabeležili šesti trijumf u aktuelnom šampionatu. Aleksinčani su vođstva došli u 12. minutu pogotkom Amira Zeke iz jedanaesterca, a deset minuta kasnije Nikola Stojanović povisio na 2:0. Međutim, u finišu prvog dela gosti su uspeli da  pogotkom Jovanovića smanje na 2:1. U drugom delu utakmice Aleksinčani su dodali gas i preko Čabrića povećali prednost na 3:1. U 73. minutu sudija Petar Stanković još jedanput je pokazao na belu tačku, ovoga puta u korist gostiju. Siguran egzekutor bio je Aleksa Radovanović. Dakle, krajnji skor OFK Napredak – Mladost iz Medoševca 3:2.

OFK Napredak (foto iz arhive)

Fudbaleri žitkovačke Morave igrali su u Batušincu protiv Mladosti i pretrpeli poraz od 3:1. Gol za Moravu postigao je Dušan Velinov u 73. minutu iz jedanaesterca.

FK Morava Žitkovac

Derbi kola odigran je u Nišu između OFK Sinđelića i Cara Konstantina i završen je pobedom Sinđelića sa 3:1.

Ostali rezulati:

Niš: Delijski vis – Jedinstvo (G. Matejevac) 0:2,
Ražanj: Bukovik – OFK Niš 2:1,
Niš: Aluminijum – Pukovac 0:2,
Jelašnica: Rudar – Naša krila (Belotinac)  1:2, i
Malošište: Malošište – Orljane 2:0.

Na tabeli i dalje vodi OFK Sinđelić sada sa 30 bodova. OFK Napredak je na šestom mestu sa 19 bodova, koliko ima i petoplasirani OFK Niš. Morava trenutno zauzima 13. mesto sa osam bodova, a isti broj bodova ima i Rudar koji je na 14. poziciji.

Fotografije sa utakmice Mladost (B) – Morava: Mihajlo Ilić

OFK NAPREDAK 1929 – MLADOST (M) 3:2 (2:1)

Gradski stadion, Aleksinac. Gledalaca: oko 100. Sudija: Petar Stanković (Niš). Strelci: 1:0 Zeka (iz penala) u 12, 2:0 N. Stojanović u 22, 2:1 Jovanović u 41, 3:1 Čabrić u 65, 3:2 Radovanović (iz penala) u 73. minutu. Žuti kartoni: N. Cander, Nešić, Čudić (OFK Napredak), Nikolić, Radovanović (Mladost).

OFK NAPREDAK: Čudić, R. Stojanović, Nešić, N. Cander, Popović, Miljković (od 57. M. Zemljak), Zeka, S. Lazić, Arsić, Čabrić (od 70. Dabarčić), N. Stojanović.

Mladost MedosevacMLADOST: F. Nikolić, M. Marković, Anđelković, S. Marković, Marinković (od 46. A. Nikolić), Lazarević, A. Radovanović (od 70. T. Radovanović), Milenković (od 89. Mirković), Jovanović, Mančić, Krstić.