Пораз ”анемичног” Напретка

Кошаркашки клуб Напредак Металка Мајур поражен је на свом терену од Радника из Сурдулице 62:65 (13:10, 8:21, 15:18, 26:16). Домаћи тим је добро отворио меч, пре свега у фази одбране, али је уследила катастрофална игра у наставку која је довела до неминовног пораза. Најефикаснији у Напретку био је Ђорђе Ђокић са 14 поена, док је победника предводио Шкундрић са 18 поена.

Напредак је боље отворио меч. Јаком дефанзивном игром контролисано је вођство током целе прве деонице. Уследио је стрмоглави пад у игри током друге четвртине, који се најбоље огледао у безидејној игри у нападу као и прегршт изгубљених лопти. Противник је овај период добио са убедљивих 8:21 и на одмор отишао са предношћу од +10 – 21:31.

Домаћи кошаркаши нису успели да подигну ниво игре ни у трећој деоници, па су гости из Сурдулице до краја овог периода успели да увећају своју предност – 36:49.

Средином последње четвртине, Напредак је кренуо да ”топи” заостатак, да би полагањем Миладиновића на нешто више од 3 минута до краја меча, предност Радника износила ”свега” 3 поена – 55:58.

Гости су одолевали до последњег минута, када је сусрет и дефинитивно одлучен у њихову корист. При резултату 59:63 за Радник, на линију пенала нашао се Никола Раичевић. Капитен домаћих је погодио прво, а потом промашио друго слободно бацање. Напредак се још једном успешно одбранио, лопту је покупио Раичевић и проследио је Ракочевићу који је јуришао на противничку половину и (иако је имао отворен пут до самог коша) одлучио се на шут за три поена и уследио је тежак промашај.  Узвратили су кошаркаши Радника, поново увећали предност и мирно привели меч крају.

Екипа Напретка на овом мечуи изгубила је велики број лопти – чак 23. Такође, пажњу привлачи велики број шутева за три поена уз очајне проценте (5/32, 15%).

Пред Славишом Богавцем и његовим играчима је тежак период. Напредак очекују два узастпона гостовања, а прво ће бити против Клика у Ариљу. Овај меч на програму је наредног викенда.