Kiks Kormanaca, Krušjani uhvatili priključak

U petom kolu Opštinske fudbalske lige najveće iznenađenje priredili su fudbaleri Rudara 2016 sa Aleksinačkog Rudnika.

Oni su pred svojim navijačima sa 2:1 pobedili lidera prvenstva, Slogu iz Kormana. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a u nastavku „rudari” su poveli pogotkom Ostoje Lazića u 64. minutu, zatim je u 79. minutu na 2:0 povisio Smiljan Stojanov, da bi minut pre kraja Lazar Babić iz penala postavio konačan rezultat.

Na gostovanju u Vitoševcu fudbaleri Napretka 2012 iz Krušja slavili su protiv Poleta sa 1:2 i tako uhvatili  priključak za vrh tabele. I na ovoj utakmici sva tri gola su pala u drugom poluvremenu. Najpre je Miloš Milanović zatresao mrežu Poleta u 68. minutu, a to isto učinio je i Aleksandar Petrović u 80. minutu. Poraz domaćina ublažio je Predrag Živković tri minuta pre kraja utakmice.

Škriljac iz Bradarca igrao je u Subotincu protiv Tempa iz Mozgova i pobedio sa 4:0. Domaći tim je bio bolji tokom većeg dela utakmice i sasim zasluženo uknjižio treću pobedu u aktuelnom prvenstvu. Golove su postigli: Ivan Mladenović u 35, Miloš Vojinović u 43, Mladen Ristić u 48 i Aleksa Stojanovski u 80. minutu. U 76. minutu sudija je isključio rezervnog igrača gostiju Nikolu Mijailovića.

U Rutevcu Jedinstvo iz Bobovišta je ubedljivo savladalo tim Rutevca sa 0:3.

Novu trojku na svoj konto upisali su fudbaleri Crvene zvezde koji su u Gornjem Ljubešu sa 2:0 pobedili Borca iz Trnjana.

Tri boda osvojila je i OFK Sloga iz Dobrujevca koja je u Gornjoj Peščanici savladala Ratara sa 1:3.

Sloga iz Kormana i Napredak 2012 iz Krušja su na čelu tabele sa po 12 bodova. Slede: Polet iz Vitoševca, Crvena zvezda i Rudar 2016 sa po 10 bodova, Škriljac ima 9, OFK Sloga 7, Jedinstvo i Tempo po 6, Rutevac 3, Borac 2 boda i Ratar bez bodova.

RUDAR 2016 – SLOGA 2:1 (0:0)

Stadion na Aleksinačkom Rudniku. Gledalaca: oko 50. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 O. Lazić u 64, 2:0 Stojanov u 79. 2:1 L. Babić (iz penala) u 89. minutu. Žuti kartoni: A. Đorđević, Durmišević, O. Lazić (Rudar 2016), Stojiljković, Stanimirović, A. Anđelković (Sloga).

RUDAR 2016: Cvetkov, A. Đorđević (od 46. Aranđelović), Miletić (od 78. U. Jovanović), Slavnić, Brzaković, Durmišević, Labović (od 68. Galić), D. Jovanović (od 59. Ivanović), P. Đorđević, Stojanov, O. Lazić.

SLOGA: Marinković, Stojković, Stojiljković (od 87. Janačković), D. Đorđević, Stevanović, A. Anđelković, N. Đorđević (od 85. Dimitrijević), A. Đorđević, Stanimirović, Novaković (od 62. M. Anđelković), L. Babić.

POLET (V) – NAPREDAK 2012 1:2 (0:0)

Igralište u Vitoševcu. Gledalaca: 20. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Milanović u 68, 0:2 Petrović u 80, 1:2 Živković u 87. minutu. Žuti kartoni: Veličković, Simonović, P. Živković (Polet), A. Jevremović, Cvetković, Stevanović, Stanković (Napredak 2012).

POLET: N. Živković, Veličković, Popović (od 33. Simonović), Kadrić, P. Živković, Radić, Čekrlić, Pavlović (od 40. V. Bogdanović), Veljković, A. Bogdanović, Jovanović.

NAPREDAK 2012: L. Stevanović, Marković, Milošević, Aleksa Petrović, K. Jevremović, Milanović, Grujić (od 46. G. Cvetković), A. Jevremović, Aleksandar Petrović, M. Cvetković, P. Petrović (od 46 A. Stevanović).

ŠKRILJAC – TEMPO 4:0 (2:0)

Igralište u Subotincu. Gledalaca: oko 100. Sudija: Nikola Babić (Glogovica). Strelci: 1:0 Mladenović u 35, 2:0 Vojinović u 43, 3:0 Ristić u 48, 4:0 Stojanovski  u 80. minutu. Žuti kartoni: Jaćimović (Škriljac), Milutinović (Tempo). Crveni karton: Mijailović (Tempo) u 76. minutu.

ŠKRILJAC: Nešić, Milošević, Miletić, Vojinović, Mladenović, Radović (od 47. Stanković, od 80. Paunović), Stevanović, Milošević, Jaćimović, Stojanovski, Ristić.

TEMPO: Milutinović, Stambolić, Stevanović (od 75. Dimitrijević), Stanojević (od 46. Jevtić), Karčić, Milovanović, Petrović (od 80. Marinković), Zipalović, Stanković, Stanišić, Todorović.

Naslovna fotografija: Arhiva.