Кикс Корманаца, Крушјани ухватили прикључак

У петом колу Општинске фудбалске лиге највеће изненађење приредили су фудбалери Рудара 2016 са Алексиначког Рудника.

Они су пред својим навијачима са 2:1 победили лидера првенства, Слогу из Кормана. У првом полувремену мреже су мировале, а у наставку „рудари” су повели поготком Остоје Лазића у 64. минуту, затим је у 79. минуту на 2:0 повисио Смиљан Стојанов, да би минут пре краја Лазар Бабић из пенала поставио коначан резултат.

На гостовању у Витошевцу фудбалери Напретка 2012 из Крушја славили су против Полета са 1:2 и тако ухватили  прикључак за врх табеле. И на овој утакмици сва три гола су пала у другом полувремену. Најпре је Милош Милановић затресао мрежу Полета у 68. минуту, а то исто учинио је и Александар Петровић у 80. минуту. Пораз домаћина ублажио је Предраг Живковић три минута пре краја утакмице.

Шкриљац из Брадарца играо је у Суботинцу против Темпа из Мозгова и победио са 4:0. Домаћи тим је био бољи током већег дела утакмице и сасим заслужено укњижио трећу победу у актуелном првенству. Голове су постигли: Иван Младеновић у 35, Милош Војиновић у 43, Младен Ристић у 48 и Алекса Стојановски у 80. минуту. У 76. минуту судија је искључио резервног играча гостију Николу Мијаиловића.

У Рутевцу Јединство из Бобовишта је убедљиво савладало тим Рутевца са 0:3.

Нову тројку на свој конто уписали су фудбалери Црвене звезде који су у Горњем Љубешу са 2:0 победили Борца из Трњана.

Три бода освојила је и ОФК Слога из Добрујевца која је у Горњој Пешчаници савладала Ратара са 1:3.

Слога из Кормана и Напредак 2012 из Крушја су на челу табеле са по 12 бодова. Следе: Полет из Витошевца, Црвена звезда и Рудар 2016 са по 10 бодова, Шкриљац има 9, ОФК Слога 7, Јединство и Темпо по 6, Рутевац 3, Борац 2 бода и Ратар без бодова.

РУДАР 2016 – СЛОГА 2:1 (0:0)

Стадион на Алексиначком Руднику. Гледалаца: око 50. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 О. Лазић у 64, 2:0 Стојанов у 79. 2:1 Л. Бабић (из пенала) у 89. минуту. Жути картони: А. Ђорђевић, Дурмишевић, О. Лазић (Рудар 2016), Стојиљковић, Станимировић, А. Анђелковић (Слога).

РУДАР 2016: Цветков, А. Ђорђевић (од 46. Аранђеловић), Милетић (од 78. У. Јовановић), Славнић, Брзаковић, Дурмишевић, Лабовић (од 68. Галић), Д. Јовановић (од 59. Ивановић), П. Ђорђевић, Стојанов, О. Лазић.

СЛОГА: Маринковић, Стојковић, Стојиљковић (од 87. Јаначковић), Д. Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић, Н. Ђорђевић (од 85. Димитријевић), А. Ђорђевић, Станимировић, Новаковић (од 62. М. Анђелковић), Л. Бабић.

ПОЛЕТ (В) – НАПРЕДАК 2012 1:2 (0:0)

Игралиште у Витошевцу. Гледалаца: 20. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Милановић у 68, 0:2 Петровић у 80, 1:2 Живковић у 87. минуту. Жути картони: Величковић, Симоновић, П. Живковић (Полет), А. Јевремовић, Цветковић, Стевановић, Станковић (Напредак 2012).

ПОЛЕТ: Н. Живковић, Величковић, Поповић (од 33. Симоновић), Кадрић, П. Живковић, Радић, Чекрлић, Павловић (од 40. В. Богдановић), Вељковић, А. Богдановић, Јовановић.

НАПРЕДАК 2012: Л. Стевановић, Марковић, Милошевић, Алекса Петровић, К. Јевремовић, Милановић, Грујић (од 46. Г. Цветковић), А. Јевремовић, Александар Петровић, М. Цветковић, П. Петровић (од 46 А. Стевановић).

ШКРИЉАЦ – ТЕМПО 4:0 (2:0)

Игралиште у Суботинцу. Гледалаца: око 100. Судија: Никола Бабић (Глоговица). Стрелци: 1:0 Младеновић у 35, 2:0 Војиновић у 43, 3:0 Ристић у 48, 4:0 Стојановски  у 80. минуту. Жути картони: Јаћимовић (Шкриљац), Милутиновић (Темпо). Црвени картон: Мијаиловић (Темпо) у 76. минуту.

ШКРИЉАЦ: Нешић, Милошевић, Милетић, Војиновић, Младеновић, Радовић (од 47. Станковић, од 80. Пауновић), Стевановић, Милошевић, Јаћимовић, Стојановски, Ристић.

ТЕМПО: Милутиновић, Стамболић, Стевановић (од 75. Димитријевић), Станојевић (од 46. Јевтић), Карчић, Миловановић, Петровић (од 80. Маринковић), Зипаловић, Станковић, Станишић, Тодоровић.

Насловна фотографија: Архива.