Silovit start Žitkovčana – prvo pa „petarda”

Proteklog vikenda startovalo je prvenstvo fudbalera u Zoni Centar.

Na gostovanju u Balajincu, gde su igrali protiv Naisusa iz Rožine, fudbaleri žitkovačke Morave u potpunosti su opravdali epitet favorita  i zasluženo  slavili sa 1:5 (0:1).

FK Morava Žitkovac

Morava je došla do prednosti u 20. minutu, kada je Slobodan Janković iz slobodnog udarca  pogodio stativu, odbijenu loptu zahvatio je Dušan Stojanović i pogodio cilj. U drugom poluvremenu, Žitkovčani su dominirali  u skoro svim segmentima igre. Ivan Mladenović je povisio na 0:2, a potom se u listu strelaca, nakon sjajnog solo prodora  Mihajla Cvetkovića,  upisao i kapiten Slobodan Janković. Posle kornera, Nenad Marjanović je iz peterca preciznim udarcem glavom pogodio cilj za 0:4, da bi goleadu gostiju završio Darko Stoiljković – 0:5. U finišu utakmice, jedan od napadača Naisusa postigao je počasni gol. Sve u svemu, odličan start Žitkovčana na prolećnoj premijeri i zaslužen trijumf.

Utakmica između OFK Napretka i Pukovca, koja je trebalo da se igra u subotu u Aleksincu, odložena je jer nekoliko igrača Napretka imaju simptome kovid virusa, dok je Moravica iz Subotinca odustala od takmičenja.