Шеста победа Напретка, кикс Мораве

У Зони Центар протеклог викенда одигране су утакмице 11. кола.

У занимљиој утакмици, пуној обрта и са неизвесним финишом, фудбалери ОФК Напретка савладали су пред својим навијачима екипу Младости из Медошевца и тако забележили шести тријумф у актуелном шампионату. Алексинчани су вођства дошли у 12. минуту поготком Амира Зеке из једанаестерца, а десет минута касније Никола Стојановић повисио на 2:0. Међутим, у финишу првог дела гости су успели да  поготком Јовановића смање на 2:1. У другом делу утакмице Алексинчани су додали гас и преко Чабрића повећали предност на 3:1. У 73. минуту судија Петар Станковић још једанпут је показао на белу тачку, овога пута у корист гостију. Сигуран егзекутор био је Алекса Радовановић. Дакле, крајњи скор ОФК Напредак – Младост из Медошевца 3:2.

ОФК Напредак (фото из архиве)

Фудбалери житковачке Мораве играли су у Батушинцу против Младости и претрпели пораз од 3:1. Гол за Мораву постигао је Душан Велинов у 73. минуту из једанаестерца.

ФК Морава Житковац

Дерби кола одигран је у Нишу између ОФК Синђелића и Цара Константина и завршен је победом Синђелића са 3:1.

Остали резулати:

Ниш: Делијски вис – Јединство (Г. Матејевац) 0:2,
Ражањ: Буковик – ОФК Ниш 2:1,
Ниш: Алуминијум – Пуковац 0:2,
Јелашница: Рудар – Наша крила (Белотинац)  1:2, и
Малошиште: Малошиште – Орљане 2:0.

На табели и даље води ОФК Синђелић сада са 30 бодова. ОФК Напредак је на шестом месту са 19 бодова, колико има и петопласирани ОФК Ниш. Морава тренутно заузима 13. место са осам бодова, а исти број бодова има и Рудар који је на 14. позицији.

Фотографије са утакмице Младост (Б) – Морава: Михајло Илић

ОФК НАПРЕДАК 1929 – МЛАДОСТ (М) 3:2 (2:1)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: око 100. Судија: Петар Станковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Зека (из пенала) у 12, 2:0 Н. Стојановић у 22, 2:1 Јовановић у 41, 3:1 Чабрић у 65, 3:2 Радовановић (из пенала) у 73. минуту. Жути картони: Н. Цандер, Нешић, Чудић (ОФК Напредак), Николић, Радовановић (Младост).

ОФК НАПРЕДАК: Чудић, Р. Стојановић, Нешић, Н. Цандер, Поповић, Миљковић (од 57. М. Земљак), Зека, С. Лазић, Арсић, Чабрић (од 70. Дабарчић), Н. Стојановић.

Mladost MedosevacМЛАДОСТ: Ф. Николић, М. Марковић, Анђелковић, С. Марковић, Маринковић (од 46. А. Николић), Лазаревић, А. Радовановић (од 70. Т. Радовановић), Миленковић (од 89. Мирковић), Јовановић, Манчић, Крстић.