Pobeda Radevčana za vrh tabele

U zaostaloj utakmici trećeg kola Okružne lige fudbaleri Poleta iz Radevca juče su u Žitkovcu pobedili tim Jastrepca iz Tešice sa 4:1 (1:1).

Uprkos krajnjem ishodu, rivali su tokom većeg dela utakmice bili ravnopravni. Pri rezultatu 1:1, u 50. minutu, Dušan Lukić je omaškom pogodio sopstvenu mrežu, a posle samo dva minuta usledio je novi šok: Stefan Pešić povisio na 3:1. Sudbinu Tešičana zapečatio je Nikola Radojković pogodkom u 89. minutu.

Posle ove utakmice Radevčani su na deobi liderske pozicije sa Zemljoradnikom iz Balajinca. Obe ekipe imaju po 13 bodova, ali Zemoradnik ima bolju gol-razliku + 16 (22:6), a Polet + 12 (16:4).

POLET (R) – JASTREBAC (T) 4:1 (1:1)

Stadion Morave u Žitkovcu. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 Nikola Radojković u 5, 1:1 Stojanović u 8, 2:1 Lukić (autogol) u 50, 3:1 Pešić u 52, 4:1 Nikola Radojković u 89. minutu. Žuti kartoni: Đorđević, N. Babić, Mihajlović, Stevanović, S. Petrović (Polet), D. Cenić, Stanojević, Stojanović (Jastrebac).

POLET: Pejčinović, Ristić, Stevanović, M. Radojković, Mihajlović (od 87. Nešić), N. Radojković, N. Babić (od 46. Milić), Đorđević (od 46. D. Petrović), Mitrović, Pešić (od 82. Đekić), S. Petrović (od 72. A. Dinčić).

JASTREBAC: U. Cenić, Lukić, Filipović, Pantović, Ilić, D. Cenić, Tasić, Stojanović, V. Dinčić (od 46. A. Dinčić), Krstić (od 46. A. Stanković), Stanojević (od 85. Vrbić).

Fotografije: Milan Jovanović / Naslovna fotografija: Arhiva.