Pobeda Napretka: Aleksinčani donose bodove iz Surdulice

Aleksinački Napredak Metalka Majur savladao je Radnika iz Surdulice 87:94 (25:25, 22:20, 14:22, 26:27). Gosti iz Aleksinca su tokom većeg dela susreta imali vođstvo, koje su umalo prokockali u samom finišu. Najefikasniji u pobedi nad drugoplasiranim timom grupe A bio je Saša Vuksanović sa 24 poena.

Uzbudljiv meč viđen je u Surdulici. Nakon prvog poluvremena, u kojem je ekipa Napretka uglavnom bila u minimalnoj prednosti, usledila je serija domaćina, koji je nakon 20 minuta igre vodio sa 47:45.

Drugi deo utakmice bio je još zanimljiviji. U momentima kada je delovalo da su Aleksinčani osigurali pobedu, domaći sastav uspeo je da se vrati u meč i na kratko čak i povede. Preokret je režirao iskusni Mukanović, koji je sa dve vezane trojke doneo vođstvo svom timu. Ipak, izabranici trenera Bogavca imali su odgovor na drugoj stramni i na kraju meč okrenuli u svoju korist.

Pored Vuksanovića, zapaženi učinak u Napretku imali su: Đokić 20, Šebrek 18 (5sk. indeks 26), Miladinović 10 (5sk.) i kapiten Raičević 8 (8sk., 7as.).

Utakmica u Surdulici potvrdila je da se aleksinački tim nalazi u usponu forme i da dobra utakmica protiv lidera Hercegovca minulog vikenda (meč izgubljen pod sumnjivim okolnostima) nije bila slučajnost.

Napredak sada beleži učinak od 4 pobede i 7 poraza, a u narednom kolu biće domaćin ekipi Klika iz Arilja.