Lider slavio u Tešici, Palilulci bolji od Baličevca

U minulom, 18. kolu lider prvenstva Okružne lige, Svrljig, igrao je u Tešici protiv Jastrepca.

Svrljižani su opravdali epitet favorita i pobedili sa 1:3. Do prednosti gosti su došli u 5. minutu golom Vukića, na 0:2 povisio je Đorđević u 24. minutu, da bi Darko Cenić minut pre kraja prvog poluvremena smanjio  na 1:2. Konačan rezultat (1:3) postavio je Đorđević u 78. minutu.

FK Jastrebac Tešica (foto iz arhive)

Na Gradskom stadionu u Aleksincu Palilula je savladala ekipu Baličevca. Prvi  gol postigao je Stefan Stevanović u 43. minutu; volej udarcem sa tridesetak metara pogodio je mesto gde se spajaju prečka i stativa. U drugom delu gosti su pokušavali da stignu do egala, ali nisu uspeli. Drugi gol za Palilulu dao je Rajković u 90. minutu. Gosti su od 77. minuta igrali sa igračem manje jer je Stamenković „zaradio” drugi žuti karton. Treba reći i to da Aleksinčani nisu iskoristili dva penala – neprecizni su bili u 80. minutu Marković i u 94. minutu Milanović.

FK Palilula Aleksinac

U Kočanu Polet iz Radevca poražen je sa 2:0 od ekipe Radničkog. Prvi gol domaća ekipa postigla je u 33. minutu, a drugi iz penala u 86. minutu. Oba gola postigao je Marko Vučković. Meč je, inače, bio neizvestan do samog kraja, Radevčani su imali svoje šanse, pogodili su prečku i stativu, ali ovoga puta sreća nije bila njihov saveznik.

FK Polet Radevac

Ostali rezultati:

Baličevac: Rad (Merošina)  – Naisus (Rožina)  3:2,
Čečina: Moravac – Toplinca (Šarlinac)  2:0, i
Rusna: Pobeda – Taskovići 2:1.

Utakmica u Azbresnici između Borca i Zemljoradnika iz Balajinca nije odigrana je gosti nisu došli, pa je registroana službenim rezultatom 3:0 u korist domaće ekipe.

U ovom kolu slobodan je bio Radnički iz Čapljinca.

Na tabeli vodi Svrljig sa 43 boda. Palilula je sa 11. skočila na  deveto mesto i ima 22 boda, koliko i Pobeda na 10. poziciji. Jastrebac je pretposlednjem, 14. mestu sa 15 bodova, a Polet na dnu tabele, na 15. mestu, sa pet bodova.

JASTREBAC – SVRLJIG 1:3 (1:2)

Igralište Jastrepca, Tešica. Gledalaca: 30. Sudija: Stefan Milićević. Strelci: 0:1 Vukić u 5, 0:2 Đorđević u 24, 1:2 Darko Cenić u 44, 1:3 Đorđević u 78. minutu.

JASTREBAC: Krstić, Simonović, Stanišić (od 60. B. Vrbić), N. Cenić, Dinčić, Pešić (od 55. F. Pantović), Popović, A. Stanković, Lukić, Stojanović, D.  Cenić.

SVRLJIG: Marković, Mihajlović (od 75. M. Prvulović), Stojanović, Bojić, Vasić, Vučković, Vukić, Petrović (od 32. Miljković), Đorđević, Ilijić, Žikić (od 70. Marinković).

PALILULA – BALIČEVAC 2:0 (1:0)

Gradski stadion, Aleksinac. Gledalaca: 50. Sudija: Marko Marković (Niš). Strelci: 1:0 Stevanović u 43, 2:0 Rajković u 90. minutu. Žuti kartoni: P. Stanković (Palilula), Stamenković, Ilić, N. Pavlović (Baličevac). Crveni karton: Stamenković u 77. minutu.

PALILULA: Stojadinović, Miljković, Stevanovć, Radojković, Marinković, R. Janković, V. Stanković (od 54. P. Stanković), Branković, Marković, Milanović, Rajković.

BALIČEVAC: V. Mikić, U. Mikić (od 46. N. Pavlović), Tacić (od 90. Milanović), Jovanović, Todorović, Milić, Marko Mikić (od 65. Milenković), Stamenković, Ilić, M. Pavlović, Miroslav Mikić (od 65. Spasić).

RADNIČKI (K) – POLET 2:0 (1:0)

Igralište u Kočanu. Gledalaca: oko 120. Sudija: Stefan Milošević (Niš). Strelci: 1:0 Marko Vučković u 33, 2:0 Marko Vučković (iz penala) u 86. minutu. Žuti kartoni: Ilić, Vučković, trener Dejan Milenković (Radnički), Mitrović (Polet).

RADNIČKI: Cvetković, Ž. Milenković (od 46. Aritonović), Milan Vučković , Vladimirov, Matić, Đorđević, Ilić, Petković (od 63 Čemerikić), Marko Vučković, Dimitrijević (od 63. Aleksa Milošević), Cakić (od 83. Andrija Milošević).

POLET: Pejčinović, Rakić, D. Petrović, Ristić, Dinčić (od 61. Milić), S. Petrović (od 85. Miljković), Mihajlović, Mitrović, Stamatović, Đorđević, Nikolić (od 41. N. Babić).

Fotografije sa utakmice Radnički (K) – Polet: Milan Jovanović / Fotografije timova: Instagram stranica FK Palilula / FK Jastrebac Tešica.