Лидер славио у Тешици, Палилулци бољи од Баличевца

У минулом, 18. колу лидер првенства Окружне лиге, Сврљиг, играо је у Тешици против Јастрепца.

Сврљижани су оправдали епитет фаворита и победили са 1:3. До предности гости су дошли у 5. минуту голом Вукића, на 0:2 повисио је Ђорђевић у 24. минуту, да би Дарко Ценић минут пре краја првог полувремена смањио  на 1:2. Коначан резултат (1:3) поставио је Ђорђевић у 78. минуту.

ФК Јастребац Тешица (фото из архиве)

На Градском стадиону у Алексинцу Палилула је савладала екипу Баличевца. Први  гол постигао је Стефан Стевановић у 43. минуту; волеј ударцем са тридесетак метара погодио је место где се спајају пречка и статива. У другом делу гости су покушавали да стигну до егала, али нису успели. Други гол за Палилулу дао је Рајковић у 90. минуту. Гости су од 77. минута играли са играчем мање јер је Стаменковић „зарадио” други жути картон. Треба рећи и то да Алексинчани нису искористили два пенала – непрецизни су били у 80. минуту Марковић и у 94. минуту Милановић.

ФК Палилула Алексинац

У Кочану Полет из Радевца поражен је са 2:0 од екипе Радничког. Први гол домаћа екипа постигла је у 33. минуту, а други из пенала у 86. минуту. Оба гола постигао је Марко Вучковић. Меч је, иначе, био неизвестан до самог краја, Радевчани су имали своје шансе, погодили су пречку и стативу, али овога пута срећа није била њихов савезник.

ФК Полет Радевац

Баличевац: Рад (Мерошина)  – Наисус (Рожина)  3:2,
Чечина: Моравац – Топлинца (Шарлинац)  2:0, и
Русна: Победа – Тасковићи 2:1.

Утакмица у Азбресници између Борца и Земљорадника из Балајинца није одиграна је гости нису дошли, па је регистроана службеним резултатом 3:0 у корист домаће екипе.

У овом колу слободан је био Раднички из Чапљинца.

На табели води Сврљиг са 43 бода. Палилула је са 11. скочила на  девето место и има 22 бода, колико и Победа на 10. позицији. Јастребац је претпоследњем, 14. месту са 15 бодова, а Полет на дну табеле, на 15. месту, са пет бодова.

ЈАСТРЕБАЦ – СВРЉИГ 1:3 (1:2)

Игралиште Јастрепца, Тешица. Гледалаца: 30. Судија: Стефан Милићевић. Стрелци: 0:1 Вукић у 5, 0:2 Ђорђевић у 24, 1:2 Дарко Ценић у 44, 1:3 Ђорђевић у 78. минуту.

ЈАСТРЕБАЦ: Крстић, Симоновић, Станишић (од 60. Б. Врбић), Н. Ценић, Динчић, Пешић (од 55. Ф. Пантовић), Поповић, А. Станковић, Лукић, Стојановић, Д.  Ценић.

СВРЉИГ: Марковић, Михајловић (од 75. М. Првуловић), Стојановић, Бојић, Васић, Вучковић, Вукић, Петровић (од 32. Миљковић), Ђорђевић, Илијић, Жикић (од 70. Маринковић).

ПАЛИЛУЛА – БАЛИЧЕВАЦ 2:0 (1:0)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 50. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Стевановић у 43, 2:0 Рајковић у 90. минуту. Жути картони: П. Станковић (Палилула), Стаменковић, Илић, Н. Павловић (Баличевац). Црвени картон: Стаменковић у 77. минуту.

ПАЛИЛУЛА: Стојадиновић, Миљковић, Стевановћ, Радојковић, Маринковић, Р. Јанковић, В. Станковић (од 54. П. Станковић), Бранковић, Марковић, Милановић, Рајковић.

БАЛИЧЕВАЦ: В. Микић, У. Микић (од 46. Н. Павловић), Тацић (од 90. Милановић), Јовановић, Тодоровић, Милић, Марко Микић (од 65. Миленковић), Стаменковић, Илић, М. Павловић, Мирослав Микић (од 65. Спасић).

РАДНИЧКИ (К) – ПОЛЕТ 2:0 (1:0)

Игралиште у Кочану. Гледалаца: око 120. Судија: Стефан Милошевић (Ниш). Стрелци: 1:0 Марко Вучковић у 33, 2:0 Марко Вучковић (из пенала) у 86. минуту. Жути картони: Илић, Вучковић, тренер Дејан Миленковић (Раднички), Митровић (Полет).

РАДНИЧКИ: Цветковић, Ж. Миленковић (од 46. Аритоновић), Милан Вучковић , Владимиров, Матић, Ђорђевић, Илић, Петковић (од 63 Чемерикић), Марко Вучковић, Димитријевић (од 63. Алекса Милошевић), Цакић (од 83. Андрија Милошевић).

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Ракић, Д. Петровић, Ристић, Динчић (од 61. Милић), С. Петровић (од 85. Миљковић), Михајловић, Митровић, Стаматовић, Ђорђевић, Николић (од 41. Н. Бабић).

Фотографије са утакмице Раднички (К) – Полет: Милан Јовановић / Фотографије тимова: Инстаграм страница ФК Палилула / ФК Јастребац Тешица.