Kiks Morave u Žitkovcu, petarda Aleksinčana

U 11. kolu Zone Centar, Morava je u Žitkovcu igrala protiv Bukovika iz Ražnja i pretrpela poraz – 1:3.

Istini za volju, Žitkovčani su imali veliki hendikep; nastupili bez nekolicine standardnih fudbalera, a umesto golmana, kao i na prošloj utakmici, u ovoj ulozi našao se igrač Dragan Simić. Ovakvu situaciju gosti su maksimalno iskoristili, preuzeli su inicijativu i već u prvih petnaestak minuta stekli prednost – 0:2. Do kraja prvog poluvremena Morava je pokušavala da kroz organizovane napade učini nešto više, ali bez uspeha. Posle jednog kontranapada, Bukovik je povećao prednost na 0:3. I u drugom delu Žitkovčani nisu istakli belu zastavuveć su nastavili da uporno atakuju na gol gostiju. Posrećilo se Kostadinu Vidanoviću koji je postavio konačan rezultat.

FK Morava Žitkovac

Fudbaleri OFK Napretka osvojili su ceo plen u Malošištu gde su protiv istoimene ekipe slavili sa 0:5. Pobeda Aleksinčana nijednog trenutka nije dolazila u pitanje; momci su od početka nametnuli svoj ritam igre i ostvarili šestu pobedu u jesenjem šampionatu. Po dva gola postigli su Nikola Stojanović i Lazar Miljković, a jedanput se u listu strelaca upisao i Nemanja Cander.

OFK Napredak 1929 Aleksinac (foto iz arhive).