Dobrujevčani su hit prvenstva

Fudbaleri OFK Sloge iz Dobrujevca su pravi hit jesenjeg dela šampionata Opštinske lige. Oni su juče na svom igralištu, u okviru petog kola, slavili sa 2:1 protiv Poleta iz Radevca i tako zabeležili peti trijumf zaredom.

Polet iz Radevca
FK Polet Radevac

Do tri nova boda Dobrujevčani su došli teže nego što se očekivalo. Gosti su preko Bojana Dinića u 15. minutu došli do prednosti i tako je bilo sve do 65. minuta, kada je Ivan Ivanović uspeo da poravna rezultat. Pogodak za pobedu postigao je Ivan Jovanović u 77. minutu. Međutim, minut kasnije došlo je do rasprave i kontakta između igrača OFK Sloge Aleksandra Stanojevića i igrača Poleta Davida Jovanovića, pa je sudija Nikola Babić obojici pokazao put u svlačionicu.

OFK Sloga Dobrujevac

Jedan od pretendenata za sam vrh tabele, Crvena zvezda, u Gornjem Ljubešu lako je izašla na kraj sa Tempom iz Mozgova, pošto je pobedila sa 4:1.

U preostale tri utakmice bolji su bili gosti. Polet iz Vitoševca je u Vukašinovcu slavio protiv istoimene ekipe sa 0:2, Škriljac iz Bradarca je u Bobovištu pobedio Jedinstvo sa 1:5, dok je „Napredak 2012” iz Krušja trijumfovao je u Rutevcu protiv istoimene ekipe sa 1:2.

Slobodan u ovom kolu bio je Borac iz Trnjana.

Na čelu tabele sa maksimalnih 15 bodova je OFK Sloga. Slede: Crvena zvezda sa 11, Škriljac i „Napredak 2012” sa po devet bodova, itd.

OFK SLOGA – POLET (R) 2:1 (0:1)

Igralište Sloge u Dobrujevcu. Sudija: Nikola Babić (Glogovica). Strelci: 0:1 Dinić u 15, 1:1 Ivanović u 65, 2:1 Jovanović u 77. minutu. Žuti kartoni: Tasić, Stanojević, Ivanović, Jocić (OFK Sloga), Crveni kartoni: Stanojević (OFK Sloga), Jovanović (Polet) u 78. minutu.

ofkslogadobrujevacOFK SLOGA: D. Ivanović, Nikola Tasić, Momčilović, Radojković (od 53. Đorđević – od 56. Mihajlović), Ristić, Popović, Nemanja Tasić, Stanojević, Jovanović, I. Ivanović, Marković (od 78. Jocić).

FK PoletPOLET: Pejčinović, D. Jovanović, D.Petrović, A, Petrovć, Rakić, M. Jovanović, Agatonović (od 81. Rajić), Radojković, Dinić (od 55. Nikolić), Cvetković (od 77. Mihajlović), S. Petrović.