Важни бодови за ОФК Рутевац и Тешичане

У минулом, деветом колу Окружне фудбалске лиге, од екипа са подручја алексиначке општине нова три бода на свој конто уписали су ОФК Рутевац и Јастребац.

ОФК Рутевац

У локалном дербију у Алексинцу између Палилуле и ОФК Рутевца права голеада – мреже су се затресле чак осам пута! До 78. минуту гости водили са чак 0:5, а онда су домаћи стрелци најзад пробудили, за шест минута постигли три гола, и колико-толико ублажили пораз.

Palilula
ФК Палилула

У Тешици Јастребац је са 1:0 победио Победу из Русне и освојио три важна бода, док је Слога у Корману препустила бодове Моравцу из Заплањске Топонице који је славио са 1:3.

На гостовању у Азбресници Рудар Алпос је од Борца поражен са 2:0.

Остали резултати:

Чечина: Моравац − Младост (Батушинац) 1:6,
Дољевац: Дољевац – Тасковићи 3:0,
Чапљинац: Раднички – Баличевац 2:0,
Кочане: Раднички – Сврљиг 2:0, и
Расовача: Расовача – Елид (Доњи Душник) 0:1.

На табели воде Младост и Дољевац са по 23 бода. Од тимова са подручја општине Алексинац тренутно је најуспешнији ОФК Рутевац који је на седмом месту са 15 бодова. Са бодом мање на осмој позицији је Рудар Алпос, а на 10. 11. и 12. месту са по 12 бодова су Слога, Палилула и Јастребац.

ПАЛИЛУЛА – ОФК РУТЕВАЦ 3:5 (0:2)

Градски стадион у Алексинцу. Судија: Александар Јовановић (Белотинац). Стрелци: 0:1 Рајковић у 9, 0:2 Денић у 44, 0:3 Денић у 52, 0:4 Арсић у 56, 0:5 Рајковић у 60, 1:5 Јевтић у 78, 2:5 Станишић у 81, 3:5 Јевтић (из једанаестерца) у 84. минуту. Жути картони: Д. Стевановић (Палилула), Радојковић (ОФК Рутевац).

ПАЛИЛУЛА: Поповић, Љубеновић (од 54. Марковић),С. Стевановић, И. Станковић, Д. Стевановић, Станишић, А. Лазић (од 46. Толд), Бранковић, Јевтић, Спасић, Д. Станковић (од 46. Петковић).

ОФК РУТЕВАЦ: Петровић, Станковић (од 66. Игњатовић),Ђорђевић (од 60. С. Лазић), Радојковић, Славнић, Милошевић, Илић, Ловренчић (од 46. Благојевић), Арсић, Рајковић, Денић.