Debakl Tešičana u Kormanu, Radevčani „izvukli” sedmicu!

U Okružnnoj ligi proteklog vikenda odigrane su utakmice 22. kola.

U komšijskom derbiju u Kormanu između Sloge i Jastrepca iz Tešice, Tešičani su doživeli pravi debakl; Sloga je slavila čak sa 6:1! Het-trik za Kormance postigao je Marković, dva gola dodao je Rajković, a jedan debitant Siniša Stojanović koji je postigao evrogol iz slobodnog udarca sa više od 30 metara. Pogodak za Tešičane delo je Simonovića.

Naš treći predstavnik u ovom rangu, Polet iz Radevca, na gostovanju u Zaplanjskoj Toponici naneo je težak poraz Moravcu pobedivši rezultatom 1:7! Nikola Babić se četiri puta upisao u listu strelaca, a het-trik postigao je Marinković. Za domaći tim mrežu je pogodio Milošević.

Slobodna je bila Toplica iz Šarlinca.

Zemljoradnik je na prvom mestu sa 54 boda, ispred Poleta iz Radevca na drugoj poziciji sa 46 bodova, Jastrebac je na šestom mestu sa 33 boda, dok je Sloga iz Kormana na 14. mestu sa 17 bodova.

SLOGA (K) – JASTREBAC 6:1 (3:0).

Igralište Sloge u Kormanu. Sudija: Uroš Radosavljević (Aleksinac). Strelci: 1:0 Marković u 19, 2:0 Marković u 34, 3:0 Rajković u 43, 4:0 Stojanović u 47, 5:0 Marković u 61, 5:1 Simonović u 74, 6:1 Rajković u 76. minutu. Žuti kartoni: M. Prokić, I. Prokić (Sloga), Filipović (Jastrebac).

SLOGA (K): Stojković, Stojiljković, Radojković, Đorđević, Stevanović, Vojinović, M. Prokić (od 46. Janaćković), I. Prokić, Marković, Stojanović (od 64. Krstić), Rajković.

JASTREBAC: Anđelković, Simonović, Mirković (od 46. Pavlović, od 62. B. Vrbić), Pantović, A. Dinčić, Filipović,Tasić, A. Stojanović, M. Stojanović, I. Stojanović, Spasić.

MORAVAC (ZT) – POLET 1:7 (1:3)

Igralište Moravca u Zaplanjskoj Toponici. Sudija: Vladica Miladinović (Jugbogdanovac). Strelci: 0:1 Marinković u 14, 0:2 N. Babić u 20, 0:3 Marinković u 30, 1:3 Milošević u 38, 1:4 N. Babić u 49, 1:5 N. Babić u 62, 1:6 Marinković u 67, 1:7 N. Babić u 75. minutu. Žuti kartoni: Mirković (Moravac), Marinković (Polet). Crveni karton: Cenić (Moravac) u 82. minutu.

MORAVAC (ZT): Cenić, Stamenković, Cvetković, Marjanović, Tričković, Janaćković, Ramić, Mirković, Milošević, Stojković, Krstić.

POLET: Marijanović, Milićević (od 62. Obradović), D. Petrović, Pejčinović, Milošević, Nikolić (od 54. Agatonović), Mihajlović, Dinčić (od 54. Ristić), N. Babić, Mitrović, Marinković.

Fotografije: Milan Jovanović (Moravac (ZT) – Polet)