Brđanka iznenadila lidera

Na gostovanju u Zaječaru, u okviru 9. kola Regionalne lige – grupa Sever, futsaleri aleksinačke Brđanke sinoć su napravili veliko iznenađenje; protiv lidera prvenstva, Timoka 2013, igrali su nerešeno – 3:3.

Domaća ekipa rešila je prvo poluvreme u svoju korist sa 3:1. Međutim, Aleksinčani su u nastavku preuzeli inicijativu i najpre golom Nikole Stojanovića u 22. minutu smanjili na 3:2, da bi u samom finišu meča, minut pre kraja, Slavko Savić doveo Brđanku do egala.

Dimitrije Antić

− U poslednjem minutu mogli smo da čak preokrenemo rezultat u našu korist, ali, na žalost, nismo imali sreće − kaže za naš portal trener Brđanke, Dimitrije Antić. – Remi protiv lidera, koji je do sada u sedam mečeva zabeležio isto toliko pobeda, zaista nam daje vetar u leđa. Naše ambicije su i dalje  iste, dakle plasman u viši rang. Međutim, kako se Timok na tabeli mnogo odlepio od rivala, ovo je, možda bio poslednji voz da se umešamo u bitku za prvo mesto. U fudbalu su uvek moguća iznenađenja, mi ćemo dati sve od sebe i nadamo se najboljem − navodi naš sagovornik.

Sa utakmicom manje, Brđanka je trenutno na trećem mestu sa 14 bodova.

TIMOK 2013 – BRĐANKA 3:3 (3:1)

SC Kraljevica, Zaječar. Gledalaca: 30. Sudije: Stevan Lazarević, Miloš Grujić (Niš). Strelci: 1:0 Mirković u 2, 1:1 Jevremović u 10, 2:1 Ramadani u 11, 3:1 Mirković u 13, 3:2 Stojanović u 22, 3:3 Savić u 39. minutu. Žuti kartoni: Pivljanin, Radović (Timok), Jevremović, Savić (Brđanka).

TIMOK 2013: PIVLJANIN, COKIĆ, MARINJESKOVIĆ, NIKOLIĆ, RAMADANI, Buzej, Stojčić, Mirković, Radović, Stamenković.

BRĐANKA: ŠUĆUR, SAVIĆ, JEVREMOVIĆ, GOJKOVIĆ, JEZDIĆ, Petković, Mitaković, Spasić, Stojanović.

Večeras protiv Temnića

Zaostalu utakmicu protiv Temnića iz Varvarina, Brđanka će igrati večeras od 22 sata u Hali sportova u Aleksincu. U jesenjem delu prvenstva Aleksinčani su u Varvarinu slavili sa 7:4.

Fotografije: KMF Brđanka