Алексинчани вратили „сестрићима” мило за драго, бродолом Мораве у Нишу

У Зони Центар минулог празничног викенда одигране су утакмице 23. кола.

Фудбалери ОФК Напретка 1929 играли су на Градском стадиону у Алексинцу против екипе Пуковца и забележили 10. тријумф у шампионату. Изабраници старог –новог тренера Душана Васића победили су „сестриће” са 2:1 и тако се реванширали за јесењи пораз од 2:0. Мрежу гостију начео је Немања Цандер у петом минуту, а на 2:0 повисио је Славко Ђорђевић у 32. минуту из једанаестерца. Коначан резултат поставио је играч гостију Лазар Вељковић у 55. минуту.

Морава је играла у Нишу против ОФК Синђелића и доживели прави бродолом; Нишлије су славиле са 9:0! Житковчани су отпутовали на меч пратично без половине тима; изостали су Мартин Ристић, Ненад Марјановић, Никола Митић, Урош Велинов, Мартин Тасић… При резултату 7:0 досуђен је пенал за Мораву; извео га је Немања Марковић, голман је одбио лопту, Марковић је притрчао и са неколико метара погодио пречку.

Медошевац: Младост – Цар Констатин 1:3,
Јелашница: Рудар – Јединство (ГМ) 2:2,
Батушинац: Младост – Малошиште 1:0,
Ниш: Алуминијум – Орљане 1:2,
Ражањ: Буковик – Наша крила 1:2, и
Ниш: Делијски вис – ОФК Ниш 1:1.

На табели води Цар Константин са 62 бода, други је ОФК Синђелићи са 57 бодова, ОФК Напредак заузима трећу позицију са 38 бодова, колико има и Младост из Батушинца на четвртoм месту, док је Морава на 12. позицији са 25 бодова.