Brodolom Napretka u Brzom Brodu, remi Morave i Moravice

U šestom kolu Zone Centar, odigranom juče, klubovi sa teritorije opštine Aleksinac zabeležili su dva remija i jedan poraz.

Na svom stadionu u Žitkovcu, Morava je protiv OFK Niša igrala nerešeno – 1:1. Gosti su vodili u prvom poluvremenu, a pri kraju utakmice, u 86. minutu, Antotio Dodić je udarcem glavom izjednačio.

FK Morava Žitkovac (20. septembar 2020)
FK Morava Žitkovac

Isti rezultat, dakle 1:1, ostvarila je i Moravica koja je u Subotincu igrala protiv Orljana.Subotinčani su bili bolji, ali su ipak propustili priliku da uknjiže tri boda. Igrač domaćih Marinković u petom minutu postigao je autogol, a onda se iskupio pogotkom u 35. minutu.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
FK Moravica Subotinac – tim (arhiva)

Fudbaleri Napretka gostovali su Brzom Brodu i doživeli pravi brodolom – domaća ekipa slavila je više nego ubedljivo – čak sa 5:0!