Бродолом Напретка у Брзом Броду, реми Мораве и Моравице

У шестом колу Зоне Центар, одиграном јуче, клубови са територије општине Алексинац забележили су два ремија и један пораз.

На свом стадиону у Житковцу, Морава је против ОФК Ниша играла нерешено – 1:1. Гости су водили у првом полувремену, а при крају утакмице, у 86. минуту, Антотио Додић је ударцем главом изједначио.

ФК Морава Житковац (20. септембар 2020)
ФК Морава Житковац

Исти резултат, дакле 1:1, остварила је и Моравица која је у Суботинцу играла против Орљана.Суботинчани су били бољи, али су ипак пропустили прилику да укњиже три бода. Играч домаћих Маринковић у петом минуту постигао је аутогол, а онда се искупио поготком у 35. минуту.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
ФК Моравица Суботинац – тим (архива)

Фудбалери Напретка гостовали су Брзом Броду и доживели прави бродолом – домаћа екипа славила је више него убедљиво – чак са 5:0!

ОФК Напредак 1929 – тим (архива)

Вртиштe: Вртиште – Буковик (Ражaњ) 0:7,
Пуковaц: Пуковац – Рудар (Јелашницa) 3:0,
Белотинaц: Наша крила – Делијски вис (Ниш) 2:2,
Рожинa: Наисус – Јединство (Горњи Матејевац) 3:5,
Малошишту: Малошиште – Земљорадник (Балајинац) 3:0.

На челу табеле су три екипе, Брзи Брод, Пуковац и Наша крила са по 14 бодова, а што се алексиначких екипа тиче, ситуација је следећа: Напредак тренутно заузима седмо место са 12 бодова, Морава је на осмој позицији са 10, а Моравица 13. са два бода.

Фотографије: Оливер Стефановић, Милан Јовановић, Душан Нешић