Славље „јастребова” уз дозу среће

У комшијском дербију у Алексинцу, у 12. колу Друге регионалне лиге – Исток, мегдан су поделиле прве комшије – Јастреб и Сокобања. Одлука о победнику пала је у самом финишу утакмице, када су „јастребови” успели да надокнаде пропуштено у првом делу утакмице и на крају славе са четири поена разлике – 59:55.

− Комшијски спортски окршаји врло често могу да се одвијају супротно од очекивања. Таква је била и ова утакмица између нашег тима и гостију из Сокобање. Имали смо улогу благог фаворита али смо је оправдали тек у последњим минутима меча уз дозу среће − каже у разговору за наш портал Марко Хабе, председник КК Јастреб. − Прво полувреме је што се нашег напада тиче једно од најлошијих од оснивања клуба, постигли смо 17 поена за 20 минута игре. Гости су играли своју игру а ми смо насели и у потпуности ушли у њихов ритам. Губили смо са 13 разлике на полувремену и било је јасно да је неопходна шок терапија да би се нешто променило. Тренер је одлучио да екипа почне да игра пресинг по читавом терену. То се показало као одличан потез. Утакмица је добила потпуно нови ритам, који је овог путао ишао у нашу корист. У неизвесној завршници успели смо да стигнемо предност гостију, поведемо и на крају славимо. Нашим противницима и пријатељима из Сокобање бих честитао на фер игри и пожелео срећу у наредним мечевима, додаје наш саговорник.

После ове победе Јастреб је скочио на четврто место са 17 бодова, колико има и Тријумф на трећој позицији.

У наредном колу Јастреб је слободан.

ЈАСТРЕБ: Микић 1, Тодоровић 8, Недељковић 13, Васић 3, Хабе, Ерор 2, Стевановић 26, Декић, Величковић 1, Јеремић, Богићевић, Анђелковић 5.