„Rudari” srušili Škriljac u derbiju kola!

U derbiju 11. kola Opštinske fudbalske lige, koji je odigran na Gradskom stadionu na Aleksinačkom Rudniku, Rudar 2016 minimalcem je slavio protiv lidera prvenstva, Škriljca iz Bradarca.

Pogodak za tri boda postigao je Miljan Zemljak u 11. minutu. Iz slobodnog udarca sa više od 30 metara uputio je pravu bombu  i matirao golmana gostiju Golubovića.

Najzreliju priliku za gol gosti su imali u 25. minutu; Milunović je izveo slobodan udarac, sa dvadesetak metara snažno je šutirao, ali je Stojadinović bio na visini zadatka.

Utakmica je bila tvrda, igralo se uglavnom na sredini terena koji je bio klizav, pa akteri derbija nisu mogli u potpunosti da kontrolišu loptu. Sudija Jovanović pokazao je 11 žutih kartona – sedam domaćim igračima i četiri gostima, dok je crveni karton posle utakmice dobio igrač gostiju Trivunac.

Vitoševac: Polet – Kraljevo 4:2,
Trnjanu: Borac – Jastrebac 2022 2:2,
Bobovište: Jedinstvo – Ratar 4:1,
Vukašinovac: Vukašinovac – Mladost 1955 4:4, i
Gornji Ljubeš: Crvena zvezda – OFK Sloga 2:1.

Slobodan je bio Rutevac.

Na liderskoj poziciju i dalje je Škriljac sa 27 bodova. Sa dva boda manje na drugom mestu je Polet, Rudar 2016 zauzima treću poziciju sa 23 boda, na četvrtom mestu je Kraljevo sa 18 bodova. Dalje slede: Borac sa 17 bodova, Jedinstvo sa 16, Jastrebac je na sedmom mestu sa 14 bodova, Vukašinovac ima bod manje i zauzima osmu poziciju, OFK Sloga i Mladost su na devetom, odnosno 10. mestu sa po 11 bodova, Crvena zvezda je 11. sa osam bodova, Rutevac je na 12. mestu sa četiri boda i Ratar na 13. poziciji sa dva boda.

RUDAR 2016 – ŠKRILJAC 1:0 (1:0)

Gradski stadion na Al. Rudniku. Gledalaca:oko 350. Sudija: Ivan Jovanović. Strelac: 1:0 Miljan Zemljak u 11. minutu. Žuti kartoni: Đurić, Jovanović, M. Zemljak, Đorđević, Ivanović, Dimitrijević, Milanović (Rudar 2016), Jaćimović, Trivunac, S. Miletić, Andrija Stevanović (Škriljac). Crveni karton: Trivunac (Škriljac), posle utakmice.

RUDAR 2016: Stojadinović, Petrović (od 80. Milanović), Ivanović, Durmišević, Đurić, Jovanović (od 88. Dimitrijević), N. Miletić, M. Zemljak, Đorđević, Stojanov,  Lazić.

ŠKRILJAC: Golubović, M. Miletić, Andrija Stevanović, Trivunac, Mladenović, Aleksandar Stevanović, S. Miletić, Jozić (od 71. Nešić), Jaćimović, Milunović, Ristić.

POLET – KRALJEVO 4:2 (0:1)

Igralište „Sveta Petka“, Vitoševac. Sudija: Željko Stoilkov (Aleksinac). Strelci: 0:1 Stanković u 38, 1:1 Živković u 49, 2:1 Gajić u 57, 3:1 Malović u 75, 3:2 Gojković u 83, 4:2 Gajić u 90+1. minutu.

POLET: Veljković, Rajić, Đorđević, Todorović, Savić, Živković, Gajić, Malović, Milovanović (od 80. Veličković), Dinić, Čekrlić.

KRALJEVO: Stošić, Lazarević (od 69. Stamenković), Marinković, Jovčić, Krstić, V. Stanković, Rakić, P. Stanković, Radičević, Dimitrijević, Gojković.

CRVENA ZVEZDA – OFK SLOGA 2:1 (1:1)

Igralište u Gornjem Ljubešu. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Jovanović u 28, 1:1 Anđelinković u 35, 2:1 M. Todorović u 75. minutu. Žuti kartoni: Matić, I. Ivanović, D. Ivanović (OFK Sloga).

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Živić, S. Todorović, Tasić, Matić, Milojević, Išpanović, M. Todorović, Anđelinković, Vacić, I. Jovanović.

OFK SLOGA: Milenković, Petrović, S. Matić, U. Matić, Petrović, Radovanović, Lazić, I. Ivanović, Đorđević, D. Ivanović, I. Jovanović.

BORAC – JASTREBAC 2022 2:2 (2:0)

Igralište u Trnjanu. Sudija: Marko Stanojević. Strelci: 1:0 Mihajlović u 38, 2:0 Miloš Zlatanović u 43, 2:1 V. Grujić u 86,  2:2 M. Novković u 87. minutu.

BORAC: Vučković, Martin Zlatanović, Jovanović, M. Grujić, Ilić, A. Stanković, V. Stanković, Petrović, Miloš Zlatanović, Mihajlović, Jović.

JASTREBAC 2022: Petrović, Dinić, Ranđelović, Zdravković, Simić, Banković (od 68. M. Novković), A. Grujić, Cenić, Jović, V. Grujić, Ranđelović (od 88. J. Novaković).

VUKAŠINOVAC – MLADOST 1955 4:4 (2:2)

Igralište u Vukašinovcu. Sudija: Miloš Pejčinović (Niš). Strelci: 1:0 Živković u 15, 2:0 Živković u 45, 3:0 Tomić u 50, 3:1 Trifunović u 55, 3:2 Milojević u 67, 3:3 Milojević u 72, 4:3 Tomić u 74, 4:4 Milojević u 85. minutu. Žuti kartoni: Stanojević, Živković (Vukašinovac).

VUKAŠINOVAC: Vidanović, Milenović, V. Milošević (od 64. Najdanović), Petrov, Stambolić, S. Milošević, Zipalović (od 46. Mijailović), Tomić, Živković, Miletić, Stanojević.

MLADOST 1955: Miladinović, Stević, Kostić, Smiljković, M. Milošević (od 46. Jevtić), Ristić, Stanojković, Trifunović, D. Petrović, N. Petrović, Milojević.

JEDINSTVO – RATAR 4:1 (3:1)

Igralište u Bobovištu. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 1:0 Zorkić u 5,1:1 Sentić u 16, 2:1 Stefanović u 23, 3:1 Brzaković (iz penala) u 34, 4:1 Ljubisavljević u 58. minutu. Žuti kartoni: Ljubisavljević (Jedinstvo), Milanović, I. Prokić (Ratar).

JEDINSTVO: Adamov, Miljković, Lazarević, Đorđević, S. Brzaković, Dragićević, Zorkić, Ranđelović, Ljubisavljević, Stefanović, I. Brzaković.

RATAR: Đorđević, Stanković, Popović, Sentić, Milošević, Milanović, Tomić, Stevanović, Kostov (od 70. M. Prokić), I. Prokić, Ivanišević.

Fotografije sa utakmice Rudar 2016 – Škriljac Instagram stranica FK Rudar 2016, Al. Rudnik (autor naslovne fotografije: Foto Srlle).