Prekinut derbi u Aleksincu!

Proteklog vikenda u žiži interesovanja ljubitelja fudbala u aleksinačkom kraju bio je svakako derbi susret  starih rivala, OFK Napretka 1929 i Morave iz Žitkovca, što je svojim prisustvom  i navijanjem potvrdilo i nekoliko stotina navijača koji su se okupili na tribinama Gradskog stadiona u Aleksincu.

Meč je počeo velikom borbom, bilo je nekoliko prilika na obe strane, ali ne i golova. Već u prvih  dvadesetak minuta,  zbog žestokih startova i negodovanja, sudija Lazar Mitić iz Niša pokazao je četiri žuta kartona – po dva igračima obeju ekipa.

OFK Napredak 1929 Aleksinac

A onda je došao 30. minut, kada je delegat utakmice ustanovio da OFK Napredak 1929 na klupi nema licenciranog doktora, pa je pozvao sudiju koji je prekinuo utakmicu i igračima pokazao put u svlačionicu.

FK Morava Žitkovac

Utakmica je, dakle, prekinuta pri rezultatu 0:0, a koji će njen krajnji ishod biti odlučiće nadležni fudbalski organi.