Nove pobede Napretka i Morave za ostanak u vrhu

U pretposlednjem, 14. kolu Zone Centar naši predstavnici osvojili su po tri boda koja će im dobro doći za što bolji plasmanu u vrhu tabele.

OFK Napredak 1929 igrao je pred svojim navijačima protiv Rudara iz Jelašnice i zabeležio novi trijumf, osmi po redu.Izabranici trenera Dušana Vasića savladali su goste rezultatom 2:1 i zadržali korak za vodećim ekipama. Prvi pogodak za Aleksinčane postigao je Vlada Gojković u 14. minutu, na 2:0 povisio je Slavko Đorđević iz penala u 52. minutu, a gosti su smanjili na 2:1 sredinom drugog poluvremena.

OFK Napredak 1929 Aleksinac (foto iz arhive)

I fudbaleri žitkovačke Morave ostvarili su i te kako važnu pobedu u borbi za gornji deo tabele. Oni su u Orljanu, pogodtkom Petra Petrovića, pobedili istoimenu ekipu sa 0:1. U borbenoj utakmici koja je obilovala oštrim startovima, ali i žutim kartonima, Morava je mogla i do ubedljivije pobede, međutim strelci su zatajili. U drugom poluvremenu, iako sa igračem manje, domaći tim je krenuo žestoko, ali ipak bez prave šanse za pogodak. Pred kraj utakmice udarac igrača Morave Velinova zaustavila je stativa.