pariz open 2

Филип пети у Граду светлости

Протеклог викенда у Спортској хали „Гранд Доме“ у Паризу, одржан је Гренд слем турнир „Париз опен 2019“ у џиу-џици, на коме је наступио и Филип Трајковић, члан алексиначког НиФ-а и репрезентације Србије у категорији јуниора.

Pariz Open 2019.1У генералном пласману Филип је заузео високо 5. место. Имао је четири меча и остварио две победе и два пораза. Жреб му није био наклоњен, јер му је у првом колу противник био актуелни светски првак из Русије Микхаил Костјука од кога је изгубио са 13:4. У репесажу се срео такође са Русом Никитом Ртишевим. Победио га је резултатом 8:6, а затим је победио и Италијана Кристиана Деду и то фул-иппоном са 50:0 и тако се пласирао у финални блок и борбу за бронзану медаљу. У борби за треће место и бронзану медаљу противник му је био искусни Холанђанин Дони Донкер, освајач многих медаља на светским и европским првенствима. Наш млади суграђанин се равноправно борио и чак водио са 13:11, али пред сам крај меча услед пада концентрације и недостатка спортске рутине изгубио је борбу и остао без медаље.

Pariz Open 2019Са две победе Филип Трајковић је освојио нове бодове и учврстио се на првом месту Светске ранг- листе у његовој категорији (јуниори, -94кг) на коме се налази од средине прошле године.
Иначе, на Гренд слем турниру „Париз опен“, који је највећи отворени грен слем турнир на свету, наступило је око 500 такмичара из 25 држава. На овом такмичењу могу учествовати само чланови националних репрезентација који се за ово такмичење квалификују на основу постигнутих резултата и уз сагласност свог националног савеза.