Дебакл Алексинчана у Бојнику

У шестом колу јесењег првенства Друге регионалне лиге – Исток кошаркаши  алексиначког Јастреба гостовали су лидеру шампионата, екипи Радана из Лебана.

Меч је одигран у Бојнику, а лидер првенства је, како се и очекивало, у потпуности оправао улогу фаворита и високим резултатом победио Алексиначане – 87:51.

− Гостовали смо екипи која од почетка пренства не зна за пораз. Имају заиста добар тим, попуњени су на свим позицијама и делује да могу да заврше сезону са свим победама − каже за наш портал председник клуба и играч, Марко Хабе. − Са друге стране, ми смо наступили значајно ослабљени. Услед обавеза на послу и здравствених проблема, неколико битних играча нису могли да путују на овај меч. И поред тога, резултатска разлика са краја утакмице није најреалнија. Наш тренер је већи део последње четвртине искористио за најмлађе играче, који иначе добијају нешто мању минутажу, што се неминовно одразило на резултат и пораз учинило убедљивијим. Наравно, због тога не жалимо. Стало нам је да константно подмлађујемо екипу а то некада има цену у резултатском смислу − наглашава Хабе.

После шест првенствених кола, Јастреб је на другом месту са осам бодова, а наредну утакмцу играће на свом паркету против Сврљига. Меч је на програму у суботу од 13 сати.

РАДАН – ЈАСТРЕБ  87:51 (19:15, 26:14, 23:14, 19:8)

РАДАН: Величковић 2, Стојановић 20, Ивковић 30, Богдановић, Јовић 10, Илић Н. 2, Митић 2, Здравковић 4, Илић М. 2, Илић А. 5, Денић 10.

ЈАСТРЕБ: Микић 5, Недељковић 17, Младеновић, Декић, Голубовић 5, Богићевић 2, Јеремић 6, Васић, Анђелковић 2, Дамјанић 3, Хабе 11.