Алексинчани у победничком ритму

У петом колу Прве лиге – Исток, рукометаши РК Алексинац пред својим навијачима победили су екипу Нишке Бање у и тако наставили серију добрих игара и победа.

Била је то, како се и очекивало,  тешка и неизвесна утакмица. Прво полувреме протекло је у резултатској клацкалици. Ривали су се смењиали у вођству да би се први део меча завршиоегалом – 19:19. И у првих десет минута минута наставка виђена је изједначена игра. Међутим, од 40. минута, када је резултат гласио 24:24, Алексинчани су преузели иницијативу и заиграли агресивније, направили  резултатску дистанцу, одржали је до краја утакмице и заслужено славили са четири гола разлике – 36:32.

− Резултат показује да смо превише голова примили и да одбрана није функционисала како треба и како смо очекивали. У суштини, нападом и могу да будем задовољан; било је промашаја и грешака, што је, наравно,  саставни део игре, али одбрана је доста шкрипала. Примили смо доста смо брзих и лаганих голова , што се до сада није догађало, па ћемо морати да радимо на том сегменту игре − каже тренер РК Алексинац, Владан Стошић. – Што се Нишке Бање тиче, могу рећи да ме је врло пријатно изненадила; то је одлична екипа и није без разлога један од конкурената за виши ранг такмичења, односно за прва два места која воде у бараж − додаје Стошић.

У екипи Алексинца најефикаснији је био Бојан Стефановић са девет голова, а у екипи гостију Никола Стојковић са истим бројем погодака.

И у наредном колу Алексинчани играју на свом паркету;  у госте им долази екипа Пирота.

Фотографије: РК Алексинац

И даље без победе

И рукометашице ЖРК Алексинац играле су протеклог викенда на свом паркету. Ривал им је био Феникс из Врања који је победио са 17:28 (9:18).

У првих пет кола Прве лиге – Исток Алексинчанке нису осетиле сласт победе, а у наредном колу у дербију зачеља гостују Житорађи.