Trogodišnjak iz sela Kraljeva oduševio Leskovčane

Na „Vidovdanskoj trci” u Leskovcu učestvovali su i predstavnici Atletskog kluba „Napredak” iz Aleksinca i postigli solidne rezultate.

U trci seniora na dva ipo kilometra, Stevan Stanojević je osvojio treće mesto, dok se Marija Živković u konkurenciji mlađih juniorki na 300 metara plasirala na petu poziciju. U konkurenciji dečaka koji su rođeni 2013. godine i mlađi, u kategoriji atletska škola C, vatreno krštenje imao je Ognjen Ranđelović (na slici sa startnim brojem 90) koji, verovali ili ne, ima tek tri godine. Kao najmlađi učesnik takmičenja, trku na 60 metara završio je na 15. mestu uz veliki aplauz publike.

− Stevan Stanojević je dobro odradio trku, mada on obično nastupa na dužim stazama, dok je Marija Živković u svojoj kategoriji imala izuzetno jaku konkurenciju sa takmičarkama iz cele Srbije. Sticajem okolnosti nastupio je i moj trogodišnji sin Ognjen koji će, kada je reč o atletici, možda nastaviti tamo gde sam ja stao − kazao je za naš portal predsednik Atletskog kluba „Aleksinac”, Predrag Ranđelović.

Da podsetimo, Ranđelović je svojevremeno bio dvostruki juniorski i sedmostruki seniorski prvak Srbije u atletici, a od 2002. do 2007. godine bio je najbolji sportista aleksinačke opštine.