Morava prekinula post, čuda golmana Čudića

U desetom kolu Zone Centar fudbaleri Morave i OFK Napretka obradovali su svoje navijače.

Fudbaleri žitkovačke Morave prekinuli su četvoronedeljni post i najzad osetili slast pobede. Pod vođstvom novog trenera Zorana Mladenovića, Žitkovčani su juče u derbiju začelja sa 8:1 savladali ekipu niškog Aluminijuma.

FK Morava Žitkovac

Gosti su u 15. minutu došli do prednosti pogotkom Petra Nikolića. Izjednačenje je usledilo u 28. minutu, kada je Martin Ristić idealno uposlio Dušana Velinova koji je glavom smestio loptu u mrežu. U 31. minutu majstorija Martina Ristića: iz desnog ugla šesnaesterca lobovao je golmana gostiju Stanisavljevića. U finišu prvog dela gosti su imali priliku za izjednačenje, ali je Boris Ahmeti blokirao šut i izbacio loptu u korner.

U nastaku, u 53. minutu, Ahmeti je povisio na 3:1. Slede dva evrogola: u 60. minutu mrežu je zatresao Dušan Velinov, a dva minuta kasnije to je učinio i kapiten Slobodan Janković. U 70. minutu Ahmeti se drugi put upisao u listu strelaca. Do kraja utakmice „rezervista” Uroš Velinov dva puta je pogodio cilj za konačnih 8:1.

Naš drugi zonaš, OFK Napredak 1929, igrao je u Nišu protiv Cara Konstantina.

„Carići” su imali nekoliko  prilika ali ih nisu iskoristili, jer je raspoloženi golman aleksinačkog tima Bogdan Čudić – činio čuda. Odličnim intervencijama u više navrata sačuvao je svoju mrežu, a sredinom drugog poluvremena odbranio je i jedanaesterac, pa je s punim pravom poneo epitet junaka utakmice koja je završena remijem – 0:0.

Ostali rezultati:

Belotinac: Naša krila – Mladost (Batušinac) 1:1,
Gornji Matejevac: Jedinstvo – Malošište 5:2,
Orljane: Orljane – Rudar (Jelašnica) 2:1,
Niš: OFK Niš – OFK Sinđelić 2:1,
Pukovac: Pukovac – Bukovik (Ražanj) 2:1, i
Medoševac: Mladost – Delijski vis (Niš) 4:2.

OFK Sinđelić je i dalje na čelu tabele sa 27 bodova, ispred Cara Konstantina koji je drugi sa pet bodova manje. OFK Napredak zauzima šesto mesto sa 16 bodova, dok je Morava 13. sa osam bodova.

Fotografije sa utakmice Morava – Aluminijum: Mihajlo Ilić.
Fotografije sa utakmice OFK Napredak – Car Konstantin: Nebojša Espero Stanković.