Морава прекинула пост, чуда голмана Чудића

У десетом колу Зоне Центар фудбалери Мораве и ОФК Напретка обрадовали су своје навијаче.

Фудбалери житковачке Мораве прекинули су четворонедељни пост и најзад осетили сласт победе. Под вођством новог тренера Зорана Младеновића, Житковчани су јуче у дербију зачеља са 8:1 савладали екипу нишког Алуминијума.

ФК Морава Житковац

Гости су у 15. минуту дошли до предности поготком Петра Николића. Изједначење је уследило у 28. минуту, када је Мартин Ристић идеално упослио Душана Велинова који је главом сместио лопту у мрежу. У 31. минуту мајсторија Мартина Ристића: из десног угла шеснаестерца лобовао је голмана гостију Станисављевића. У финишу првог дела гости су имали прилику за изједначење, али је Борис Ахмети блокирао шут и избацио лопту у корнер.

У настаку, у 53. минуту, Ахмети је повисио на 3:1. Следе два еврогола: у 60. минуту мрежу је затресао Душан Велинов, а два минута касније то је учинио и капитен Слободан Јанковић. У 70. минуту Ахмети се други пут уписао у листу стрелаца. До краја утакмице „резервиста” Урош Велинов два пута је погодио циљ за коначних 8:1.

Наш други зонаш, ОФК Напредак 1929, играо је у Нишу против Цара Константина.

„Царићи” су имали неколико  прилика али их нису искористили, јер је расположени голман алексиначког тима Богдан Чудић – чинио чуда. Одличним интервенцијама у више наврата сачувао је своју мрежу, а средином другог полувремена одбранио је и једанаестерац, па је с пуним правом понео епитет јунака утакмице која је завршена ремијем – 0:0.

Белотинац: Наша крила – Младост (Батушинац) 1:1,
Горњи Матејевац: Јединство – Малошиште 5:2,
Орљане: Орљане – Рудар (Јелашница) 2:1,
Ниш: ОФК Ниш – ОФК Синђелић 2:1,
Пуковац: Пуковац – Буковик (Ражањ) 2:1, и
Медошевац: Младост – Делијски вис (Ниш) 4:2.

ОФК Синђелић је и даље на челу табеле са 27 бодова, испред Цара Константина који је други са пет бодова мање. ОФК Напредак заузима шесто место са 16 бодова, док је Морава 13. са осам бодова.

Фотографије са утакмице Морава – Алуминијум: Михајло Илић.
Фотографије са утакмице ОФК Напредак – Цар Константин: Небојша Есперо Станковић.