Житковчани поклекли пред лидером, Напредак наставио бриљантан низ

У 22. колу Зоне Центар фудбалери Мораве играли су у Житковцу против лидера првенства, ОФК Брзог Брода, док је алексиначки ОФК Напредак 1929 гостовао Орљану.

Меч Мораве и ОФК Брзог Брода протекао је у динамичној и чврстој игри. Гости су у потпуности оправдали улогу фаворита и головима Марковића у 33. и Динића у 85. минуту славили са 0:2.

Ово је четврти пораз житковачких фудбалера који им је донео озбиљне бриге око опстанка у друштву зонаша.

На гостовању у Орљану, у мечу који је и те како био важан за оба ривала, фудбалери ОФК Напретка наставили су бриљантан низ и са 1:3 савладали тим Орљана. Средином првог полувремена, Алексинчани су головима младог Андрејевића и Милуновића, стекли предност од 0:2.

ОФК Напредак 1929 (фото: М. Јовановић)

У наставку, Стаменковић је у 69. минуту смањио на 1:2, а коначан резултат поставио је Зека три минута пре краја.

То је била шеста победа Напретка у пролећном делу првенства.

Ниш: ОФК Ниш – Младост (М) 4:0.

После овог кола, ОФК Брзи Брод је и даље на лидерској позицији, сада са 57 бодова, десет више од другопласираног Јединства. Морава је са 25 бодова пала је на 12. место, док је ОФК Напредак са 22 бода скочио на 14. позицију.

МОРАВА – ОФК БРЗИ БРОД  0:2 (0:1)

Стадион Мораве, Житковац. Судија: Добривоје Нешић. Стрелци: 0:1 Марковић у 33, 0:2 Динић у 85. минуту. Жути картони: Јанковић, Новковић (Морава), Петровић, Смиљковић (ОФК Брзи Брод)

МОРАВА: Антонијевић, Новковић, Стевић, Д. Петровић, Лазаревић, Милошевић, Илић, М. Петровић, Симић, Милосављевић, Јанковић.

ОФК БРЗИ БРОД: Китановић, Динић, Костић, Стошић, Петровић (од 86. Ибрић), Стојановић (од 77. Смиљковић9, Станковић, Марковић (од 68. Цветановић), Величковић, Крстић, Јовић (од 77. Жикић).

ОРЉАНЕ – ОФК НАПРЕДАК 1929 1:3 (0:2)

Игралиште „Свети Јован”, Орљане. Судија: Никола Јовановић. Стрелци: 0:1 Андрејевић у 18, 0:2 Милуновић у 24, 1:2 Стаменковић у 69, 1:3 Зека у 87. минуту. Жути картони: Кастратовић, Ј. Станковић, Здравковић, М. Станковић, Стаменковић (Орљане), Зека, Андрејевић, Стоиљковић (ОФК Напредак)

ОРЉАНЕ: Јовановић, Пешић (од 46. Ј. Станковић), Станојевић (од 33. Миленковић), Здравковић, Слађан Станковић (од 46. М. Станковић), Стаменковић, Ранђеловић (од 58. С. Станковић), Николић, Декић, Кастратовић, Вељковић.

ОФК НАПРЕДАК 1929: Михајловић, Ђокић (од 76. Пејковић), Стојановић, Зека, Тасић, Милуновић, Андрејевић (од 53. Стоиљковић), Н. Цандер, Смиљковић, Душанић, М. Цандер.

Фотографије: Михајло Илић (Морава – ОФК Брзи Брод)