Занимљива изложба фосила у алексиначком Дому културе

Значајна изложба „Фосили као одрази прошлости”, која публици пружа јединствен увид у богат геолошки историјат нашег поднебља и шире, стигла је и у Алексинац. Отварање изложбе заказано је за среду, 25. март, у 13 часова у Арт галерији Дома културе.

„Фосили као одрази прошлости” представља јединствену прилику посетиоцима да се корз фасцинантан свет фосила упознају са животом који је опостојао милионима година пре нас. На овој изложби моћи ће да се виде вредни и ретки експонати, фосили бескичмењака кенозојске ере и крупни фосили сисара, који су део палеонтолошких збирки Природњачког музеја у Београду. Она је едукативног карактера и намењена је свим узрастима – од најмлађих љубитеља природе до стручњака и знатижељних појединаца.

Аутори изложбе су Биљана Митровић, Сања Алабурић и Бранко Радуловић.


Природњачки музеј из Београда представља једну од најзначајнијих научних и културних установа у Србији и региону, која се бави истраживањем, чувањем и презентацијом природне баштине. Познат је по богатим збиркама фосила, минерала, биљака и животиња, као и по стручној и едукативној мисији којом доприноси очувању природног наслеђа.


Улаз је бесплатан за све заинтересоване посетиоце. Организатори су Природњачки музеј у Београду и Центар за културу и уметност Алексинац, а покровитељ је Министарство културе.

Постави одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *