Тешичани освојили цео плен, ОФК Рутевцу бод

Десето коло Окружне фудбалске лиге донело је неколико изненађења.

На Градском стадиону у Алексинцу ОФК Рутевац је изборио бод против Радничког из Кочана – 1:1.
Један од најозбиљних претендената на титулу јесењег шампиона, Дољевац, славио је на Алексиначком Руднику против Рудар Алпоса са 1:4, а пораз је претрпела из Слога из Кормана која је у Сврљигу изгубила од истоимене екипе са 3:2.

ФК Рудар Алпос - FK Rudar Alpos
ФК Рудар Алпос

У Тасковићима Палилула из Алексинца је поражена од Тасковића са 4:1, полувреме 2:0 (детаљ са такмице на насловној фотографији). Сва четири поготка дело су младог и талентованог Михајла Ранђеловића, а једини гол за Алексинчане постигао је Јовановић почетком другог дела утакмице, тачније у 52. минуту, када је смањио вођство домаћина на 2:1.

Разлог за славље у овом колу имају једино Тешичани. На гостовању у Доњем Душнику Јастребац је са 0:1 победио домаћег Елида.

Остали резултати:

Батушинац: Младост – Победа (Русна) 1:0,
Заплањска Топоница: Моравац – Расовача 4:0,
Баличевац: Баличевац – Борац (Азбресница) 3:4, и
Чечина: Моравац – Раднички (Чапљинац) 0:2.

На табели воде Младост и Дољевац са по 26 бодова.

Што се клубова са подручја алексиначке општине тиче, најбољи пласман тренутно има ОФК Рутевац који је на шестом месту са 16 бодова, колико има и Борац на седмој позицији. Са по 15 бодова следе Баличевац и Јастребац на осмом, односно деветом месту, Рудар Алпос је на 12. позицији са 14, а Слога заузима 13. место са два бода мање.

Аутор фотографија: Небојша Есперо Станковић