Међу многобројним порукама подршке нашим медијима једна од њих је дошла од колеге Зорана Живковића, који је алексиначкој јавности познат као дугогодишњи новинар и уредник у медијима чији је оснивач било ЈИП „Реч радникаˮ.
Живковић је услед процеса нерационалне приватизације медија АЛТ канала и АЛТ радија, остао без посла. Сада се понекада окупи са својим колегама да подели сећања на те славне дане ових алексиначких медија, које је део јавности тада критиковао, а сада често жали због њиховог гашења.
Живковић је на друштвеним мрежама јавно упутио неколико питања члановима Општинског већа и уз његову сагласност преносимо их у целости:
– Да ли вам је бар мало било непријатно када сте подигли руку и гласали да новац грађана општине Алексинац, новац ваших рођака, комшија, пријатеља доделите медијима за које нисте ни чули?
– Да ли сте пре гласања уопште тражили информације о каквим се то медијима ради и да ли сте тражили на увид пројекте којима додељујете милионе из алексиначког буџета како бисте се уверили колико су они у интересу грађана општине Алексинац?
– Да ли сте бар мало размишљали и поставили логично питање ономе који вас је пре седнице обавестио како морате да гласате, да ли ће медији из Новог Сада и Ужица информисати грађане општине Алексинац о свакодневним дешавањима, како су то чинили Алпресс и Радио Алексинац?
– Како сте се осећали када сте пред Нинославом, који је пратио ваше пуко извршавање задатка, подржали одлуку те фамозне Комисије и једногласно гласали против захтева алексиначких медијских радника?
– Да ли сте након ове седнице из сале изашли чиста образа и да ли ћете сваком ко вас буде питао зашто сте овако гласли, поносно рећи да је то исправна одлука?
– Да ли ћете бар мало осетити кривицу и нелагоду кад у граду сретнете неког из Алпресс-а кога сте послали на Биро за запошљавање?
– И не, нећу вас питати да ли ћете се једног дана правдати речима „како сте моралиˮ.
Нисте морали, ви сте то изабрали!
