Spektakl u Aleksincu: Bogavac i Ilkić vodili Napredak do prve pobede

Košarkaški klub Napredak JKP ostvario je trijumf na svom debiju u Košarkaškoj ligi Srbije. Aleksinčani su u prepunoj Sportskoj hali savladali OKK Beograd 77:55 (10:14, 17:14, 17:15, 33:12). Pitanje pobednika bilo je odlučeno tek u poslednjim minutima meča. Najbolji pojedinac na meču bio je Slaviša Bogavac sa 23 poena i 11 uhvaćenih lopti. Najefikasniji kod gostiju bio je Mihailo Jovičić sa 14 poena.

Puna dva minuta bila su potrebna da bi neka od dveju ekipa došla do prvih poena. Karlo Matković je realizovao oba slobodna bacanja i doneo 0:2 svojoj ekipi. Gosti iz Beograda ozbiljno su namučili aleksinački tim, posebno u prvoj četvrtini. Igrali su čvršće u odbrani i pokupili više lopti u skoku.

Primetna je bila i nervoza u redovima Napretka, o kojoj je govorio i trener Nebojša Raičević. Domaći tim u ovim trenucima meča delovao je bezidejno u napadu, a preciznost u šutu sa distance gotovo da nije postojala.

Rezultatski egal postojao je punih 35 minuta. U poslednjoj deonici, pored Bogavca, proradio je i Aleksandar Ilkić. Plejmejker Napretka je u završnih 10 minuta ubacio od 18, od ukupno 19 poena na ovom susretu.

Domaći tim je na taj način ostvario svoju prvu pobedu na svom debiju u najjačem košarkaškom takmičenju u Srbiji.

Narednog vikenda izabranici trenera raičevića gostuju Novom Pazaru, ekipi koja sutra sa Zlatiborom igra svoj prvi meč u sezoni.

Rezultati ostalih utakmica: Sloboda – Tamiš 77:74, Borac – Metalac 99:75, Dunav – Vojvodina 117:68, Vršac – Kolubara 83:73, Mladost – Dinamik 81:97.