Slavlje Tešičana na premijeri

Od tri kluba sa teritorije aleksinačke opštine koji se takmiče u Okružnoj ligi FS Nišavskog okruga, u prvom prolećnom kolu dve ekipe su igrale nerešeno, a jedna je osvojila ceo plen.

Na Gradskom stadionu u Aleksincu Palilula je protiv Zemljoradnika iz Balajinca igrala bez golova – 0:0.

FK “Palilula” Aleksinac sa donatorom Bojanom Fazlićem (Stefko Trade d.o.o.)

Bod je osvojio Polet iz Radevca koji je u Gredetinu igrao protiv Taskovića. Radevčani su za dva minuta postigli dva gola i došli do prednosti od 2:0 (strelci Đorđević u 19. i Mitrović u 21. minutu). Međutim, sredinom drugog dela gosti su najpre smanjili na 2:1 pogotkom Ranđelovića iz penala u 76. minutu, a potom golom Krstića u 78. minutu poravanali rezultat – 2:2.

Jastrebac je  u Tešici sa 1:0 slavio protiv Naisusa iz Rožine. Gol za tri boda postigao je Vedran Dinčić.

Slobodan je bio Baličevac.

Svrljig je prvi na tabeli sa 37 bodova. Kada je o aleksinačkim klubovima reč, situacija na tabeli je sledeća: Palilula je na 10. mestu sa 19 bodova, koliko ima i Pobeda na devetoj poziciji, Jastrebac zauzima pretposlednje, 14. mesto sa 12 bodova, dok je Polet na dnu tabele sa dva boda.

POLET (R) –TASKOVIĆI 2:2 (2:0)

Igralište u Gredetinu. Gledalaca: oko 50. Sudija: Ivica Stojanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 Đorđević u 19, 2:0 Mitrović u 21, 2:1 Ranđelović (iz penala) u 76, 2:2 Krstić u 78. minutu. Žuti kartoni: Milić, S. Petrović, Nikolić (Polet).

POLET: Pejčinović, Rakić, D. Petrović, Ristić, Basailović, S. Petrović, Nikolić, Mitrović, Filipović, Đorđević (od 89. Agatonović), Milić (od 46. Babić).

TASKOVIĆI: Savić, Alija, Milošević, P. Stanković, Ristić, Grozdanović (od 59. Petković), Tanić, Ranđelović, Veličković, J. Stanković. Krstić.

Fotografije: FK “Jastrebac” Tešica / FK “Palilula” Aleksinac /
Fotografije sa utakmice Polet – Taskovići: Nebojša Espero Stanković