Славље Тешичана на премијери

Од три клуба са територије алексиначке општине који се такмиче у Окружној лиги ФС Нишавског округа, у првом пролећном колу две екипе су играле нерешено, а једна је освојила цео плен.

На Градском стадиону у Алексинцу Палилула је против Земљорадника из Балајинца играла без голова – 0:0.

ФК “Палилула” Алексинац са донатором Бојаном Фазлићем (Стефко Траде д.о.о.)

Бод је освојио Полет из Радевца који је у Гредетину играо против Тасковића. Радевчани су за два минута постигли два гола и дошли до предности од 2:0 (стрелци Ђорђевић у 19. и Митровић у 21. минуту). Међутим, средином другог дела гости су најпре смањили на 2:1 поготком Ранђеловића из пенала у 76. минуту, а потом голом Крстића у 78. минуту пораванали резултат – 2:2.

Јастребац је  у Тешици са 1:0 славио против Наисуса из Рожине. Гол за три бода постигао је Ведран Динчић.

Слободан је био Баличевац.

Сврљиг је први на табели са 37 бодова. Када је о алексиначким клубовима реч, ситуација на табели је следећа: Палилула је на 10. месту са 19 бодова, колико има и Победа на деветој позицији, Јастребац заузима претпоследње, 14. место са 12 бодова, док је Полет на дну табеле са два бода.

ПОЛЕТ (Р) –ТАСКОВИЋИ 2:2 (2:0)

Игралиште у Гредетину. Гледалаца: око 50. Судија: Ивица Стојановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Ђорђевић у 19, 2:0 Митровић у 21, 2:1 Ранђеловић (из пенала) у 76, 2:2 Крстић у 78. минуту. Жути картони: Милић, С. Петровић, Николић (Полет).

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Ракић, Д. Петровић, Ристић, Басаиловић, С. Петровић, Николић, Митровић, Филиповић, Ђорђевић (од 89. Агатоновић), Милић (од 46. Бабић).

ТАСКОВИЋИ: Савић, Алија, Милошевић, П. Станковић, Ристић, Гроздановић (од 59. Петковић), Танић, Ранђеловић, Величковић, Ј. Станковић. Крстић.

Фотографије: ФК “Јастребац” Тешица / ФК “Палилула” Алексинац /
Фотографије са утакмице Полет – Тасковићи: Небојша Есперо Станковић