„Рудариˮ изненадили лидера, Лазар јунак меча

У склопу 22. кола Зоне Исток, фудбалери Моравице у Суботинцу су против Орљана играли без голова – 0:0, док је Рудар Алпос у Књажевцу претрпео пораз од лидера првенства, Тимочанина, са 1:2

Остали резултати: Белотинaц: Наша крилаХајдук Вељко (Неготин) 1:2, Зајечар: ТимокОФК Слатина (Слатина) 3:1, Мајданпек: МајданпекБуковик (Ражањ) 2:0,Кладово: ЂердапКаблови (Зајечар) 5:0, Малошиште: МалошиштеБСК (Боговина) 7:1,и Сврљиг: СврљигБродоремонт (Кладово) 1:0.

На челу табеле са 51 бодом је Тимочанин, Моравица је на четвртом месту са 42 бода, а Рудар Алпос на дну табеле са два бода.

Тимочанин – Рудар Алпос 2:1 (1:0)

Градски стадион у Књажевцу. Гледалаца: 200. Судија: Немања Недељковић (Зајечар). Стрелци: 1:0 Новчић у 10, 2:0 Максимовић у 55, 2:1 Гроздановић у 82. минуту. Жути картони: Радојевић, Максимовић, Манојловић, Николић (Тимочанин), Раденковић, Ђорђевић (Рудар Алпос).

ТИМОЧАНИН: Накић, Миладиновић, Манојловић, С. Стојановић, Максимовић (Стојадиновић), Радојевић, Р. Стојановић, Николић, Новчић, Ђорђевић (Виденовић ), Јечменица (Илијић).

РУДАР АЛПОС: Л. Раденковић, Дурмишевић,Милојевић, Ђорђевић, Петровић, Ф. Гроздановић, У. Гроздановић, А. Раденковић, Страхиновић, Земљак, Стојанов.

Играч утакмице: Лазар Раденковић (Рудар Алпос).

Рудар Алпос са Алексиначког Рудника, екипа која тавори на самом дну табеле са два бода, гостовала је јуче лидеру првенства, књажевачком Тимочанину (на насловној фотографији – детаљ са утакмице). Иако су у град на обали два Тимока допутовали са само 11 играча, популарни „рудариˮ, пружили су невероватан отпор фаворизованом домаћину, а уз мало среће можда су могли да стигну и до ремија. У самом финишу меча, двадесетак секунди пре краја, Смиљан Стојанов је пропустио идеалну прилику да свом тиму донесе један бод.

Капитен Земљак у акцији

Предвођени тренером Драганом Милошевићем и искусним капитеном Александром Земљаком, „рудариˮ су током већег дела утакмице били равноправан такмац. Јунак утакмице је свакако голман „рудараˮ Лазар Раденковић који је бравурозно чувао своју мрежу. У 19. минуту укротио је ударац капитена домаћих Игора Николића са беле тачке, а у 72. минуту три пута заредом је зауставио ударце домаћих нападача из непосредне близине.