Победа Напретка и Мораве на старту

На старту пролећног дела шампионата Зоне Центар углавном очекивани резултати – фудбалери ОФК Напретка 1929 освојили су цео плен, као и житковачка Морава, док је Моравица претрпела пораз.

У комшијском дербију, на Градском стадиону у Алексинцу, ОФК Напредак 1929 је са 2:1 победио тим Буковика из Ражња и освојио три златна бода за бег са дна табеле. Први део меча завршен је без голова. На почетку другог полувремена гости су преузели иницијативу и у 50. минуту преко Ненада Живковића дошли у вођство. У 67. минуту из слободно ударца са 25 метара искоса с леве стране резултат је поравнао Миљан Земљак, да би три минута касније са беле тачке коначан резултат поставио Милан Тасић.

Фудбалери Моравице непријатно су изненадили своје навијаче. Јуче су у Суботинцу поражени са 3:1 од Орљана.

На гостовању у Горњем Матејевцу, у мечу против Јединства, житковачка Морава освојила је цео плен победивши са 6:2. Житковчани су дошли до предности голом Душана Стојановића, али су домаћини релативно брзо изједначили. У другом полувремену, у 50. минуту, домаћи су повели са 2:1. Петнаест минута касније ударац Мартина Ристића са беле тачке голман Матејевчана је одбранио. Након пет минута, Ристић се искупио за промашај и поравнао резултат. Уследила је апсолутна доминација Житковчана који су до краја утакмице постигли још четири гола, а стрелци су били Михајло Цветковић, капитен Слободан Јанковић, Мартин Ристић и Душан Спасојевић.

Остали резултати 16. кола:

У Медошевцу: МладостНаша крила (Белотинац) 2:0,
У Пуковцу: ПуковацОФК Ниш 2:2,
У Сврљигу: СврљигЗемљорадник (Балајинац) 1:2
У Вртишту: ВртиштеБрзи Брод 1:0, и
У Јелашници: РударМалошиште 0:6.

На челу табеле са 41 бодом је Младост из Медошевца, а што се тиче екипа са подручја општине Алексинац Морава је на четвртом месту са 27 бодова, Моравица је 12. са 18, а ОФК Напредак на 14. месту са 13 бодова, колико има и претпоследњи Рудар.

OFK Napredak 1929, Aleksinac
ОФК Напредак 1929, Алексинац

ОФК НАПРЕДАК – БУКОВИК 2:1(0:0)

Градски стадион у Алексинцу. Гледалаца: око 250. Судија: Милош Пејчиновић (Радевац). Стрелци: 0:1 Живковић у 50, 1:1 М. Земљак у 67, 2:1 Томић (из пенала) у 70. минуту. Жути картони: Стојановић, Р. Јанковић, Голубовић, представник клуба И. Јовановић (ОФК Напредак), Живковић, Ђокић, Здравковић (Буковик).

ОФК НАПРЕДАК: Живадиновић, М. Земљак (од 88. Л. Бабић), Илић, Поповић, М. Цандер, Р. Јанковић, Л. Јанковић (од 54. Ђукић), Лазић, Стојановић, Тасић, Живић.

БУКОВИК: Здравковић, Радосављевић, Вујовић, Н. Цандер, Ђокић, Станковић, Недељковић, Томић (од 78. Миловановић), Живковић, Љубисављевић, Стоилков.