Na Republičkom konkursu za izbor najboljeg školskog časopisa, čiji je organizator Društvo za srpski jezik i književnost Srbije, časopis „Osnovac” Osnovne škole „Ljupče Nikolić” iz Aleksinca osvojio je drugo mesto.
Ovo nije prva nagrada koju je ova aleksinačka osmoletka dobila od Društva za srpski jezik i književnost, do sada su ih dobili šest, ali je svakako značajna po tome što se u prošloj školskoj godini, koja se odvijala u vanrednim okolnostima, ipak uspelo sa realizacijom ovih aktivnosti.
„Ove godine nagradi su se posebno obradovali članovi redakcije, naši mali novinari, kao i urednici, jer su u toj 2020/2021. godini, uprkos koroni, vanrednoj situaciji, onlajn nastavi i zabranama okupljanja i manifestacija, uspeli da nađu način da vedar dečiji duh osunča i pobedi malodušnost i beznađe tih dana. Tako su rezultati, od vanrednih, postali izvanredni” – stoji na zvaničnoj Fejsbuk stranici ove škole.
Pored samih učenika na ovom časopisu pomno rade i Lidija Stanković, nastavnik srpskog jezika i Slobodan Damjanović, nastavnik informatike i računarstva.
Pomenuti broj ovog časopisa možete pogledati u elektronskoj formi na ovom linku.