Опет смена на врху: Краљево и Шкриљац заменили места!

И седмо коло Општинске лиге донело је пуно изненађења.

Досадашњи лидер првенства, Краљево, на гостовању у Бобовишту доживео је непријатно изненађење. После нерешеног исхода у првом делу (1:1), јака и чврста екипа Јединства у наставку је преузела иницијативу и освојила цео плен – 6:3. Мрежу гостију два пута је погодио Сергеј Лазаревић, а по једном су то учинили Живковић, Љубисављевић, Ранђеловић и Илија Брзаковић који је после  датог гола у 80. минуту зарадио црвени картон. За Краљево голове су дали Лазић, Станковић и Ракић.

Истим резултатом (6:3), завршен је меч у Витошевцу између Полета и Борца из Трњана. И овде је прво полувреме окончано нерешеним резултатом (2:2). На почетку другог дела  Трњанци су други пут стигли до предности и тако је било до 75. минута. А онда су за 11 минута играчи Полета успели да поравнају резултат и постигну још три гола. Троструки стрелац за Полет је Радомир Гајић, а по један гол дали су Ђорђевић, Динић и Николовски, док је за екипу гостију два гола постигао Алекса Станковић и један Милош Златановић.

На игралишту у Суботинцу, Шкриљац из Брадарца до врха је напунио мрежу гостију из Моравца. Крајњи скор, Шкриљац – Младост 1955 8:1. Четири гола за Шкриљац постигао је Ненад Милуновић и преузео вођство на листи стрелаца Општинске лиге, а по два гола дали су Стефан Милетић и Младен Ристић. Стрелац за госте Ђорђе Ристић.

Вукашиновац је као домаћин са 2:0 савладао Црвену звезду из Горњег Љубеша. Оба гола постигао је Милош Станојевић.

И Рудар 2016 је уписао нова три бода. „Рудари” су на Алексиначком Руднику са 4:1 победили Јастребац 2022 из Сухотна. Остоја Лазић је двоструки стрелац за домаћи тим, по један гол дали су Стојанов и Димитријевић, док је стрелац за госте Антић.

Утакмица у Рутевцу између истоимене екипе и Ратара из Горње Пешчанице завршена је нерешеним резултатом – 2:2. Ово је први бод Ратара у новом првенству. Стрелци за Рутевац су Тодоровић из пенала и Радовановић, а за Ратара Милановић и Иван Прокић. Судија је искључио двојицу играча; у 82. минуту црвени картон добио је играч домаћих Урош Радовановић, а у 90. минуту „поцрвенео” је и играч  Ратара Бојан Михајловић.

Слободна је била ОФК Слога из Добрујевца.

И после овог кола опет је дошло до смене на врху табеле. Сада је на првом месту Шкриљац са 18 бодова, испред Краљева које је на другој позицији са три бода мање. Полет је трећи са 13 бодова, бод мање има Вукашиновац и заузима четврто место. На петом месту је Рудар 2016 са 11 бодова, Јединство и Јастребац 2022 имају по 10 бодова и деле шесто и седмо место, осми је Борац са девет бодова, следе ОФК Слога и Младост са по седам бодова, затим Црвена звезда и Рутевац са по четири бода и на 13. месту Ратар са једним бодом.

ШКРИЉАЦ – МЛАДОСТ 1955 8:1 (5:1)

Игралиште „Шкриљац”, Суботинац. Судија: Жељко Стоилков (Алексинац). Стрелци: С. Милетић у 10, 2:0 М. Ристић у 22, 3:0 М. Ристић у 27, 3:1 Ђ. Ристић у 30, 4:1 С. Милетић у 33, 5:1 Милуновић у 38, 6:1 Милуновић у 55, 7:1 Милуновић у 62, 8:1 Милуновић у 86. минуту. Жути картони: Јовановић, С. Милетић, М. Милетић, Јаћимовић, М. Ристић (Шкриљац), Пејковић (Младост 1955).

ШКРИЉАЦ: Нешић, М. Милетић, Андрија Стевановић, Тривунац, Младеновић, Александар Стевановић, С. Милетић (од 65. Јовановић), Станковић (од 65. Стојановски), Јаћимовић, Милуновић, М. Ристић.

МЛАДОСТ 1955: Миладиновић, Пејковић, Јовић, Смиљковић, Милошевић, Дидић, Ристић, Станојковић, Трифуновић, Д. Петровић, Н. Петровић.

ЈЕДИНСТВО – КРАЉЕВО 6:3 (1:1)

Игралиште у Бобовишту. Судија: Слађан Марковић (Алексинац).Стрелци: 0:1 Лазић у 24, 1:1 Лазаревић у 37, 2:1 Љубисаљевић у 54, 3:1 Живковић у 62, 3:2 Станковић у 64,  4:2 Ранђеловић у 66, 4:3 Ракић у 71, 5:3 Лазаревић у 76, 6:3 Брзаковић у 80. минуту. Жути картони: Љубисављевић, Петровић, Љубеновић (Јединство), Димитријеић, Ракић, С. Лазић, Ј. Лазић. Црвени картон: Брзаковић (Јединство) у 80. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Петровић, Живковић, Миљковић, Ђорђевић, Адамов, Лазаревић, Брзаковић, Ранђеловић, Љубисављевић, Стефановић, Љубеновић.

КРАЉЕВО: Стошић (од 80. Павловић), Митковић, Рушити, Маринковић, Крстић, Ракић, Лазић, Станковић, Стаменковић (од 46. Лазић), Димитријевић (од 63. Мирковић), Гојковић.

ПОЛЕТ (В) – БОРАЦ 6:3 (2:2)

Игралиште „Света Петка”, Витошевац. Судија: Иван Јовановић. Стрелци: 1:0 Ђорђевић у 10, 1:1 Милош Златановић у 18, 1:2 А. Станковић у 26, 2:2 Гајић у 28, 2:3 А. Станковић у 46, 3:3 Гајић у 75, 4:3 Гајић у 79, 5:3 Динић у 82, 6:3 Николоски у 86. минуту. Жути картони: Савић, Маловић (Полет), Илић (Борац).

ПОЛЕТ: Вељковић, Гајић, Ђорђевић, Обрадовић (од 21. Рајић), Савић, Живковић, Радисављевић (од 73. Поповић), Маловић, Миловановић, Динић (од 83. Николовски), Чекрлић.

БОРАЦ: Вељковић, Делетић (од 83. Вучковић), Карчић, Грујић, Илић, Голубовић, В. Станковић, А. Станковић, Петровић, Милош Златановић, Мартин Златановић (од 11 Михајловић).

РУДАР 2016 – ЈАСТРЕБАЦ 2022 4:1 (1:0)

Градски стадион на Ал. Руднику. Гледалаца: 150. Судија: Никола Бабић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Лазић у 25, 2:0 Стојанов у 56, 3:0 Димитријевић у 76, 4:0 Лазић у 81, 4:1 Антић у 87. минуту. Жути картон: Димитријевић (Рудар 2016).

РУДАР 2016: Стојадиновић, А. Ђорђевић (од 81. Павловић), Ивановић (од 61. Бранковић), Дурмишевић, Ђурић (од 46. Петровић), Јовановић (од 65. Димитријевић), Милановић (од 46. Ристић), М. Земљак, П. Ђорђевић, Стојанов, Лазић.

ЈАСТРЕБАЦ 2022: Петровић, Динић, Ранђеловић, Здравковић, Арсић, Банковић, А. Грујић, Ценић, Јовић, В. Грујић, Ранђеловић.

ВУКАШИНОВАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:0 (1:0)

Игралиште у Вукашиновцу. Судија: Марко Станојевић. Стрелци: 1:0 Станојевић у 32, 2:0 Станојевић у 75. минуту. Жути картон: Живановић ( Црвена звезда). Црвени картон: Ненад Милојевић (Ц. звезда) после утакмице.

ВУКАШИНОВАЦ: Видановић, Миленовић, В. Милошевић, Петров, Стамболић, Маринковић (од 65. Томић), С. Милошевић, Зипаловић, Живковић (од 83. Најдановић), Мијаиловић (од 73. Рајковић), Станојевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ненад Милојевић (од 1. Живановић), Тасић, Савић, Степановић (од 55.Тодоровић), Поповић, Никола Милојевић, С. Живковић, Живић, Анђелинковић, Вацић, Јовић (од 46. Н. Живковић).

РУТЕВАЦ – РАТАР 2:2 (2:1)

Игралиште „Ратко Жунић“, Рутевац. Гледалаца: 30.  Судија: Урош Радосављевић. Стрелци: 0:1 Милановић у 24, 1:1 Тодоровић (из пенала) у 26, 2:1 Радовановић у 44, 2:2 И. Прокић у 80. минуту. Жути картони: Станковић, Толд, Јовановић, Радојичић (Рутевац), М. Прокић, Стевановић (Ратар). Црвени картони: Радовановић (Рутевац) у 82, Михајловић (Ратар) у 90. минуту.

РУТЕВАЦ: Лукић, Михајловић, Б. Станковић, Грујић, Тодоровић, Митровић, М. Станковић, Радовановић (од 46. Јовановић), Станишић, Станојевић, Толд.

РАТАР: Ђекић (од 46. М. Прокић), Станковић, Поповић, Сентић, Милановић  (од 72. Џонић), Михајловић, Здраковић, Стевановић, Костов, И. Прокић, Иванишевић.

Насловна фотографија: Архива.