Одлука након пенал-рулета

На игралишту у Кочану у општини Дољевац, јуче је одиграна финална утакмица за Куп Фудбалског савеза Нишавског округа.

Ривали су били зонаши, ОФК Напредак 1929 из Алексинца, победник Купа у општини Алексинац, и Младост из Батушинца која је победила у Купу општине Мерошина.

ОФК Напредак 1929 (фото из архиве)

Алексинчани су први стигли до предности голом Чабрића из слободног ударца у 6. минуту. Изједначио је Станковић у 32. минуту. До краја утакмице мреже су мировале, па је одлука о победнику пала после пенал-рулета.

Срећа је била на страни екипе из Батушинца која је славила са 4:2 и тако освојила пехар Фудбалског савеза Нишавског округа. Победници су стекли право да се такмиче у Купу на нивоу ФС РИС.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – МЛАДОСТ (Б) 2:4 (1:1, 1:1)

Игралиште крај пруге у Кочану. Гледалаца: око 200. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Чабрић у 6, 1:1 Станковић у 32. минуту. Стрелци изпенала: Чабрић, Цандер (ОФК Напредак), Илић, Стојадиновић, Станковић, Петровић (Младост).

ОФК НАПРЕДАК 1929: Чудић, Р. Стојановић, Нешић, Цандер, Поповић, Станковић, Н. Стојановић, Лазић, Чабрић, Арсић, Гојковић.

МЛАДОСТ: А. Михаиловић, Петровић, Стојадиновић, У. Михаиловић, Мишић, Станковић, Н. Динић, Тодоровић (У. Јовановић), Данић, Илић, Н. Јовановић.

Насловна фотографија: Илустрација (Архива Алпрес)