NAPRETKU PRIPAO TRILER, POBEDA NAKON DVA PRODUŽETKA

Košarkaški klub Napredak JKP ostvario je četvrtu prvenstvenu pobedu protiv ekipe Pirota 101:98 (32:25, 13:18, 20:25, 13:13, 10:10, 8:5). Pobednik derbija odlučen je nakon 50 minuta borbe na terenu u Aleksincu. Najbolji u Napretku bio je Slaviša Bogavac sa 20 postignutih poena uz 12 skokova. Naredna utakmica ponovo u Aleksincu.

Sam početak duela, a ispostaviće se i celo prvo poluvreme, obeležili su visoki procenti šuta iz igre obeju ekipa. D. Raičević, Đorđević Marinković i Bogavac pogodili su šuteve za tri poena i vođstvo aleksinačkog tima nakon nešto više od dva minuta igre – 9:4.

Napredak je u 7. minutu imao najvećih +9 (23:14), ali se gostujući košarkaši nisu predavali.  Najefikasniji pojedinac u Pirotu, Lazar rašić, pogađa trojku nakon što je fauliran. Sudije su priznale poene i pritom pokazale da isti igrač izvede još dva slobodna bacanja. Gosti su to umeli da iskoriste i u narednim minutima stignu do poravnanja – 25:25.

Usledila je nova serija aleksinačkih košarkaša, pa je nakon 10 minuta utakmice Napredak došao do novih +7 – 32:25.

U nastavku je viđena nešto bolja igra Pirota, koji je sve vreme uspešno odolevao naletima domaćina i uspeo da zadrži rezultatski priključak. Nakon 32 poena u prvoj deonici, Napredak je u drugoj ubacio svega 13 poena. 45:43 za Napredak.

U trećem periodu došlo je do smenjivanja u vođstvu, gde ni u jednom trenutku niko nije uspeo da načini ozbiljniju prednost. Na kraju ove deonice rezultat je poravnat – 70:70.

Kada je u 36. minutu N. Raičević pogodio van linije 6,75, Napredak je poveo 83:77 i delovalo je da naš tim može da mirnije privede utakmicu kraju. Kako je to bilo tokom čitavih 50 minuta, ni sada se Pirot nije predavao, serijom 6:0 uspeo je da izjednači i ovu sjajnu utakmicu odvede u produžetak.

Nikome u aleksinačkoj Sportskoj hali nije bilo svejedno kada je, nakon pogođene trojke za Pirot, Lazar Rašić išao na liniju za penale, zbog faula Vukadina Petrovića. I sve to na 17 sekundi do kraja produžetka. Rašić je promašio slobodno bacanje, a na suprotnom delu terena kapiten Raičević ja fauliran prišutu za tri i pogodio sva tri slobodna bacanja. Išlo se u još jedan produžetak.

Napredak je u odlučujućem periodu igre predvodio Slaviša Bogavac. Najsikusniji igrač u aleksinačkom timu postigao je 6 od 8 poena Napretka u ovom periodu. Jovan Đorđević Marinković dodao je poene sa penala, a Lazar Rašić nije uspeo da pogodi trojku sa gotovo pola terena.