Изненађење је ипак изостало

У 16. колу Прве лиге – Исток, рукометаши Алексинца на свом паркету играли су против Ртња из Бољевца.

После великог изненађења у прошлом колу, када су на гостовању у Бору савладали истоимену екипу, која је, иначе, претендент на сам врх табеле, рукометаши Алексинца покушали су да освоје цео плен и у мечу са Бољевчанима који имају исте амбиције као и Борани.

У првом полувремену играло се гол за гол, ривали су се смењивали у вођству и након осам изједначења Алексинчани су на одмор отишли са голом предности – 16:15.

И у другом делу тимови су се смењивали у вођству и тако је било до 49. минута, када су гости направили резултатску дистанцу, сачували је до краја утакмице и забележили победу – 32:35.

Најефикаснији стрелац у екипи Алексинца је Петар Цако са осам голова, Ристић се седам пута уписао у листу стрелаца, а Бојовић пет пута.

Алексинац је тренутно на седмом месту са 15 бодова.

У наредном, 17. колу изабраници тренера Владана Стошића гостују Куршумлији.

АЛЕКСИНАЦ – РТАЊ 32:35 (16:15)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 50. Судије: Јован Цветковић, Лука Петровић (Ниш). Седмерци: Алексинац 2 (1), Ртањ 5 (4). Искључења: Алексинац 8, Ртањ 8 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Благојевић, Нисић 3, Ристић 7, Вељовић 2, Бојовић 5, Ђорђевић 1, Стојковић, Златковић 1, Тривунац 2, Недељковић, Стевановић, Ивановић, Цако 8, Стојановић 1, Милановић 2.

РТАЊ: Брдарац, Гавриловић, Д. Митровић 12, Поповић, Минић 1, Јевтић 1, Милошевић, М. Митровић 4, Урошевић, Петровић 3, Ковачевић 3, Аврамовић 3, Трипковић 8.

Играч утакмице: Душан Митровић (Ртањ).

Фотографије: РК Алексинац