Četiri penala u Gredetinu, Palilulci izborili remi

Utakmicama 13. kola proteklog vikenda nastavljeno je jesenje prvenstvo Okružne fudbalske lige, u kojoj se sa područja aleksinačke opštine takmiče tri kluba: Palilula, Jastrebac i Polet iz Radevca.

Polet iz Radevca je u Gredetinu, gde igra svoje utakmice kada je domaćin, pretrpeo poraz od Naisusa iz Rožine sa 2:3. Zbog oštre igre, negodovanja, nesportskog ponašanja  i ozbiljnih prekršaja, sudija Marko Stanojević iz Moravskog Bujmira pokazao je osam žutih kartona – pet igračima Poleta i tri gostujućim fudbalerima, i tri crvena kartona – jedan igraču Poleta i dva igračima Naisusa. Ali to nije sve,sudija je četiri puta pokazao na belu tačku – dva penala je dosudio za Polet i dva za Naisus.

FK Polet Radevac

Poraz je pretrpeo i Jastrebac u Tešici od Zemljoradnika iz Balajinca koji je slavio sa 0:2 (0:1). Tešičani su igrali čvrsto, ali su ipak ostali praznih šaka.

FK Jastrebac Tešica (foto iz arhive)

Palilula iz Aleksinca igrala je u Merošini protiv Rada i podelila plen – 2:2. Aleksinčani su bolju igru u većem delu prog poluvremena  krunisali golom Nikole Radojkovića u 37. minutu, ali su domaćini pet minuta kasnije pogogotkom Ilića poravnali rezultat. U 57. minutu, u duelu jedan na jedan, oštar start golmana Palilule Stojadinovića sudija Tošić je okvalifikovao kao penal, a siguran sa 11 metara bio je Vukoičić. U finišu utakmice, u 90. minutu, mladi i talentovani Stanković izjednačio je rezultat i doneo bod Aleksinčanima.

FK Palilula Aleksinac

Svrljig: Svrljig – Borac (Azbresnica) 3:2,
Taskovići: Taskovići – Radnički (Čapljinac) 4:0,
Kočane: Radnički – Baličevac 5:1, i
Rusna: Pobeda – Toplica (Šarlinac) 1:1.

Slobodan je bio Moravac iz Čečine.

Posle  13. kola, na čelu tabele je i dalje Svrljig sa 29 bodova. Što se aleksinačkih  klubova tiče, Palilula je na devetom mestu sa 15 bodova, koliko ima i Baličevac na 10. poziciji, Jastrebac  pretposlednje, 14. mesto sa sedam bodova, dok je Polet na dnu tabele sa jednim bodom.

Fotografije: Milan Jovanović (Polet), Nikola Mitić (Palilula).

POLET – NAISUS 2:3 (2:2)

Igralište Mali Čair, Gredetin. Gledalaca:70. Sudija: Marko Stanojević(Moravski Bujmir). Strelci: 1:0 Stojković (iz penala) u 2, 2:0 Stojković (iz penala) u 11, 2:1 Pešić (iz penala) u 21, 2:2 Pešić (iz penala) u 25, 2:3 Kristijan Veljković u 77. minutu. Žuti kartoni: Nedeljković, Agatonović, Basailović, Stojković, B. Rakić (Polet), Petković, Dinić, Miladinović (Naisus). Crveni kartoni: D. Jovanović u 41. (Polet), L. Dinić u 1, Miladinović (Naisus) u 90. minutu.

FK PoletPOLET: Nedeljković, D. Jovanović, Basailović, M. Rakić, Agatonović, B. Rakić, Stojković, Miljković (od 64. Đekić), S. Petrović, Mihajlović, M. Jovanović.

NAISUS: L. Dinić, Stević, V. Dinić, Veljković, Miladinović, Balašević (od 71. Veljković), Pešić, Petković, Kostić, D. Jovanović, Stojanović (od 47. Mikić).

RAD – PALILULA 2:2 (1:1)

Igralište u Merošini. Gledalaca: 50. Sudija: Bogdan Tošić (Niš). Strelci: 0:1 Nikola Radojković u 37, 1:1 Ilić u 42, 2:1  Vukoičić (iz penala) u 57, 2:2 Stanković u 90. minutu. Žuti kartoni: Vukić, Vukoičić, Todorović (Rad), D. Radojković, Stojadinović, R. Janković, L. Janković (Palilula).

RAD: Živković, Milosavljević (od 26. Antić), Ilić, Dinić, Vukić, Grujić, Ivanović, Todorović, Vasković (od 65. Čakić), Mitić, Vukoičić (od 83. Ristić).

PALILULA: Stojadinović, L. Janković, Lukić (od 46. Miljković), Marinković, D. Radojković, R. Janković, Milanović, Branković, Rajković, N. Radojković, Stanković.

Na naslovnoj fotografiji: Detalj sa utakmice između Taskovića i Radničkog iz Čapljinca (foto: Nebojša Espero Stanković).