Четири пенала у Гредетину, Палилулци изборили реми

Утакмицама 13. кола протеклог викенда настављено је јесење првенство Окружне фудбалске лиге, у којој се са подручја алексиначке општине такмиче три клуба: Палилула, Јастребац и Полет из Радевца.

Полет из Радевца је у Гредетину, где игра своје утакмице када је домаћин, претрпео пораз од Наисуса из Рожине са 2:3. Због оштре игре, негодовања, неспортског понашања  и озбиљних прекршаја, судија Марко Станојевић из Моравског Бујмира показао је осам жутих картона – пет играчима Полета и три гостујућим фудбалерима, и три црвена картона – један играчу Полета и два играчима Наисуса. Али то није све,судија је четири пута показао на белу тачку – два пенала је досудио за Полет и два за Наисус.

ФК Полет Радевац

Пораз је претрпео и Јастребац у Тешици од Земљорадника из Балајинца који је славио са 0:2 (0:1). Тешичани су играли чврсто, али су ипак остали празних шака.

ФК Јастребац Тешица (фото из архиве)

Палилула из Алексинца играла је у Мерошини против Рада и поделила плен – 2:2. Алексинчани су бољу игру у већем делу прог полувремена  крунисали голом Николе Радојковића у 37. минуту, али су домаћини пет минута касније погоготком Илића поравнали резултат. У 57. минуту, у дуелу један на један, оштар старт голмана Палилуле Стојадиновића судија Тошић је оквалификовао као пенал, а сигуран са 11 метара био је Вукоичић. У финишу утакмице, у 90. минуту, млади и талентовани Станковић изједначио је резултат и донео бод Алексинчанима.

ФК Палилула Алексинац

Сврљиг: Сврљиг – Борац (Азбресница) 3:2,
Тасковићи: Тасковићи – Раднички (Чапљинац) 4:0,
Кочане: Раднички – Баличевац 5:1, и
Русна: Победа – Топлица (Шарлинац) 1:1.

Слободан је био Моравац из Чечине.

После  13. кола, на челу табеле је и даље Сврљиг са 29 бодова. Што се алексиначких  клубова тиче, Палилула је на деветом месту са 15 бодова, колико има и Баличевац на 10. позицији, Јастребац  претпоследње, 14. место са седам бодова, док је Полет на дну табеле са једним бодом.

Фотографије: Милан Јовановић (Полет), Никола Митић (Палилула).

ПОЛЕТ – НАИСУС 2:3 (2:2)

Игралиште Мали Чаир, Гредетин. Гледалаца:70. Судија: Марко Станојевић(Моравски Бујмир). Стрелци: 1:0 Стојковић (из пенала) у 2, 2:0 Стојковић (из пенала) у 11, 2:1 Пешић (из пенала) у 21, 2:2 Пешић (из пенала) у 25, 2:3 Кристијан Вељковић у 77. минуту. Жути картони: Недељковић, Агатоновић, Басаиловић, Стојковић, Б. Ракић (Полет), Петковић, Динић, Миладиновић (Наисус). Црвени картони: Д. Јовановић у 41. (Полет), Л. Динић у 1, Миладиновић (Наисус) у 90. минуту.

FK PoletПОЛЕТ: Недељковић, Д. Јовановић, Басаиловић, М. Ракић, Агатоновић, Б. Ракић, Стојковић, Миљковић (од 64. Ђекић), С. Петровић, Михајловић, М. Јовановић.

НАИСУС: Л. Динић, Стевић, В. Динић, Вељковић, Миладиновић, Балашевић (од 71. Вељковић), Пешић, Петковић, Костић, Д. Јовановић, Стојановић (од 47. Микић).

РАД – ПАЛИЛУЛА 2:2 (1:1)

Игралиште у Мерошини. Гледалаца: 50. Судија: Богдан Тошић (Ниш). Стрелци: 0:1 Никола Радојковић у 37, 1:1 Илић у 42, 2:1  Вукоичић (из пенала) у 57, 2:2 Станковић у 90. минуту. Жути картони: Вукић, Вукоичић, Тодоровић (Рад), Д. Радојковић, Стојадиновић, Р. Јанковић, Л. Јанковић (Палилула).

РАД: Живковић, Милосављевић (од 26. Антић), Илић, Динић, Вукић, Грујић, Ивановић, Тодоровић, Васковић (од 65. Чакић), Митић, Вукоичић (од 83. Ристић).

ПАЛИЛУЛА: Стојадиновић, Л. Јанковић, Лукић (од 46. Миљковић), Маринковић, Д. Радојковић, Р. Јанковић, Милановић, Бранковић, Рајковић, Н. Радојковић, Станковић.

На насловној фотографији: Детаљ са утакмице између Тасковића и Радничког из Чапљинца (фото: Небојша Есперо Станковић).