Брђанка и Звезда празних шака

У дерби сусрету шестог кола Регионалне лиге – група Север, футсалери Брђанке играли су синоћ у Брусу против Копаоника.

Меч је оправдао очекивања, стрелци су се распуцали, па је пало чак 15 голова. У првом полувремену и у већем делу наставка ривали су били изједначени, може се рећи све до 33. минута када је голман Лазар Шућур добио црвени картон. После тога домаћини су додали гас, за шест минута постигли су четири гола и стигли до победе – 10:5.

КМФ “Брђанка” Алексинац

И наш други представник у овом рангу, Звезда из Горњег Љубеша, није осетила радост победе. Црвено-бели су у Алексинцу угостили тим Расадника из Великог Шиљеговца и претрпели пораз (1:3), мада је на полуремену било нерешено (1:1).

КМФ “Звезда” Горњи Љубеш

Брђанка је сада на трећем месту са 10 бодова, а Звезда на табели заузима седмо место са шест бодова.

У наредном колу у Хали спортова у Алексинцу мегдан ће подилити управо Брђанка и Звезда.

КОПАОНИК – БРЂАНКА 10:5 (3:3)

Хала спортова, Брус. Судије: Братислав Јовић и Предраг Христов (Ниш). Стрелци: 0:1 Мајдевац у 6, 1:1 Чаловејић у 14, 2:1 Чаловејић у 15, 2:2 Мајдевац у 17, 3:2 Врачарвеић у 18, 3:3 Пендо у 18, 3:4 Николић у 23, 4:4 Здравковић у 30, 5:4 Здравковић у 31, 6:4 Чаловејић у 33, 7:4 Даниловић у 35, 8:4 Даниловић у 36, 9:4 Здраковић у 37, 9:5 Пендо у 37, 10:5 Даниловић у 39. минуту. Црвени картон: Шућур у 33. минуту.

КОПАОНИК: МИЛИЋЕВИЋ, БУРГИЋ, ЧАЛОВЕЈИЋ, ЗДРАВКОВИЋ, ВРАЧАРЕВИЋ, Николић, Даниловић, Ђорђевић.

БРЂАНКА: ШУЋУР, СПАСИЋ, САВИЋ, ГОЈКОИЋ, ПЕНДО, Дуброја, Мајдевац, Николић, Костић.

ЗВЕЗДА – РАСАДНИК 1:3 (1:1)

Хала спортова, Алексинац. Судије: Ненад Стефановић и Миша Стаменковић (Бор). Стрелци: 1:0 Лукић у 3, 1:1 Тазић у 14, 1:2 Милосављевић у 30, 1:3 Чеперковић (10 м) у 40. минуту. Жути картони: Ђорђевић (Звезда), Милосављевић, Димитријевић (Расадник).

ЗВЕЗДА: СТЕПАНОВИЋ, Л. ЈАНКОВИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, ЛУКИЋ, ЖИВКОВИЋ, Матић, Лазић, Милојевић, Ристић, Јовић, Петровић, Дабарчић, Тасић.

РАСАДНИК: АНЂЕЛКОВИЋ, РАЈКОВИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, ДИМИТРИЈЕВИЋ, МИЉКОВИЋ, Јевтић, Јевгенијевић, Чеперковић, Миленковић, Тазић.