Brđanka briljirala, Zvezda bez bodova

U petom kolu Regionalne futsal lige – grupa Sever, Brđanka je igrala u Aleksincu protiv Minersa iz Majdanpeka, dok je Zvezda iz Gornjeg Ljubeša u Knjaževcu odmerila snage sa Timakumom.

Od samog početka utakmice u Aleksincu Brđanka je nametnula svoj tempo i čvrstom i odlučnom igrom stigla do ubedljiog trijumfa – 6:1. Gosti su koliko-toliko bili ravnopravan takmac samo u prvom delu prvog poluvremena. Nikola Kostić je postigao het-trik, po jedan gol dodali su Jevremović, Pendo i Spasić, dok je gol za goste dao Jovanović.

Na gostovanju u Knjaževcu Zvezda se predstavila kao solidna ekipa sastavljena od dobrih i iskusnih futsalera. U prvom poluvremeno bilo je nerešeno – 1:1, u nastavku crveno-belima je popustila koncentracija; za tri minuta primili su dva gola i prepustili ceo plen Knjaževčanima – 3:1.

Posle ovog kola Brđanka je sa trećeg skočila na drugo mesto i ima 10 bodova, dok je Zvezda ostala na četrtoj poziciji sa šest bodova.

U narednom kolu Brđanka odlazi u Brus na meč sa Kopaonikom, a Zvezda u Hali sportova u Aleksincu dočekuje Rasadnik iz Velikog Šiljegovca.

BRĐANKA – MINERS 6:1 (3:1)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 60. Sudije: Igor Rajković (Despotovac) i Nikola Drašković (Kruševac). Strelci: 1:0 Jevremović u 5, 2:0 Kostić u 6, 2:1 Aleksovski u 9, 3:1 Kostić u 13, 4:1 Pendo u 25, 5:1 Kostić u 29, 6:1 Spasić u 35. minutu. Žuti kartoni: Spasić (Brđanka), Korać (Miners).

BRĐANKA: ŠUĆUR, GOJKOVIĆ, ARSIĆ, JEVREMOVIĆ, PENDO, Spasić, Kostić, N. Stojanović, Stevanović, Ahmeti.

MINERS: MATEJEVIĆ,JANKOVIĆ, JOVANOVIĆ, ALEKSOVSKI, STEŠIĆ, Radovanović, Popović, Korać, Barbulović, Filipović, Anđelković.

TIMAKUM – ZVEZDA 3:1 (1:1)

Hala OŠ „Dimitrije Todorović Kaplar“, Knjaževac. Gledalaca: 60. Sudije: Stefan Mamula (Bor) i Nemanja Marković (Aleksinac). Strelci: 1:0 Milijić u 13, 1:1 Đorđević (6 m) u 19, 2:1 Miletić u 27, 3:1 Savić u 30. minutu. Žuti kartoni: Stevanović (Timakum), Lukić, Žiković, Janković, Stanisavljević (Zvezda).

TIMAKUM: HRISTOV, MILOJEVIĆ, M. MIHAJLOVIĆ, M. STEVANOVIĆ, SAVIĆ,  J. Mihajlović, Stojadinović, Miletić, Milijić, Zlatanović, N. Stevanović.

ZVEZDA: STANISAVLJEVIĆ, L. JANKOVIĆ, ĐORĐEVIĆ, LUKIĆ, ŽIVKOVIĆ, Milenković, Lazić, Jović, Stepanović, Dabarčić, Tasić.