Без снаге за преокрет

У 18. колу Супер Б лиге, рукометашице Женског рукометног клуба Алексинац играле су Темерину против истоимене екипе.

Већи део првог полувремена протекао је у равноправној игри. Алексинчанке су играле врло борбено и тако је било до 20. минута када је домаћа екипа стекла неколико голова предности и на крају први део меча решила у своју корист– 20:17.

Домаћа екипа имала је иницијативу и у другом делу. После десетак минута игре, Алексинчанке су ипак успеле да  се приближе на гол заостатка (22:21), али нису имале довољно снаге да начине и резултатски преокрет, па су Темеринке на крају славиле са 33:28.

Након ове утакмице, Алексинац је и даље на 10. месту са осам бодова.

И у наредном колу екипа Алексинца игра у гостима, овога пута у Београду против Радничког, а  меч је на програму у суботу, 30. марта.

TЕМЕРИН – АЛЕКСИНАЦ 33:28 (20:17)

Спортска хала, Темерин. Гледалаца: 150. Судије: Јелена Колоски, Весна Жилевски (Јабука). Седмерци: Темерин 6 (4), Алексинац 4 (3). Искључења: Темерин 12, Алексинац 6 минута.

ТЕМЕРИН: Зец, Ишпановић 2, Ђилас 5, Миковић, Радић 8, Васиљевић 1, Микушак 2, Телечки 4, Блитва 1, Раковић, Четић, Вуковић 1, Кашиковић, Митић 5, Станић 4, Чинку.

АЛЕКСИНАЦ: Игњатовић, Микић, Ранковић 2, Марковић 5, Митић 5, Јовановић 4, Милојковић, Ђорђевић, Андрић 5, Живковић, Богосављевић 3, Радосављевић 1, Стошић, Момчиловић 3.

Играчица утакмице: Тара Ђилас (Темерин).