Алексинчани руше редом

Рукометаши Рукометног клуба „Алексинац” настављају да руше препреке ка зацртаном циљу – пласману у виши ранг.

На свом паркету у 13. колу Прве лиге – Исток изабраници тренера Владана Стошића победили су нишког Железничара 1949-2 са 36:24. У првом полувремену Алексинчани су имали предност од четири гола, да би до краја утакмице додали гас и брзим контрама и ангажованом игром у одбрани стигли до разлике плус 12.

‒ И ову утакмицу смо одиграли на доста добар начин. Момци знају шта је циљ и квалитетно и коректно извршавају задатке ‒ каже тренер Владан Стошић. – На другој страни, жао ми је што најбоља сезона наших рукометаша није пропраћена од стране публике. То је велика штета и за играче и за публику, али се надам да ће се нешто променити до одигравања баража. Верујем да би тада публика могла да заиста ужива у квалитетним мечевима и да пружи велику подршку нашим играчима ‒ вели Стошић.

АЛЕКСИНАЦ – ЖЕЛЕЗНИЧАР 1949-2 36:24 (15:11)

Хала спортова, Алексинац. Судије: Драган Милошевић, Марјан Голубовић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 1 (1), Железничар 3 (2). Искључења: Алексинац 6, Железничар 4 минута.

AЛЕКСИНАЦ: С. Јовановић, Живановић, Ристић 4, Н. Јовановић 4, Ђорђевић 4, Савић 2, Стојковић, Тривунац 6, Станојевић, Милосављевић, Милановић 7, Недељковић 1, Стојановић 8.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић, Бојовић 4, Вељовић 6, Живковић 1, Ивановић, Стоиљковић 4, Васовић, Костић 2, Миљковић 1, Митровић 1, Златковић 4, Петрески, Младеновић 1.

Пораз од лидера

Екипа Женског рукометног клуба „Алексинац” гостовала је минулог викенда лидеру првенства, Власотинцу, и претрпела пораз резултатом 45:16.