Алексинчани као ураган, реми Мораве уз невероватну борбеност

На гостовњу у Балајинцу, у оквиру 18. кола Зоне Центар, фудбалери ОФК Напретка 1929 до ногу су потукли Наисус из Рожине. Алексинчани су бројали до девет – мрежу су по једанпут затресли Динчић и Лазић, по два поготка дали су Зека и Рајковић, док је Тасић постигао хет-трик.

Помоћни тренер ОФК Напретка, Милош Белић, који је предводио екипу, задовољан је учинком својих изабраника:

− Одлично смо одиграли утакмицу. Све што смо се договорили током недеље на тренинзима применили смо на терену против Наисуса. Настављамо да радимо у пуном ритму и нададм се што бољим резултатима до краја првенства и, наравно, честитам играчима на постигнутом резултата − казао је Белић.

ОФК НАПРЕДАК 1929 је играо у следећем саставу: Милетић, М. Цандер, Славнић, Н. Цандер, Смиљковић (Динчић), Р. Јанковић, Зека, Лазић, Рајковић, Тасић, Л. Јанковић.

Наш други зонаш, Морава из Житковца, гостовала је Малошишту и на терену натопљеном водом, у рововској бици, одиграла нерешено 4:4.

Житковчани су стигли до предности већ у првом минуту када је Дарко Стоиљковић погодио циљ. Међутим, домаћини су головима Немање Марковића убрзо поравнали резултат, а потом дошли до предности од 2:1.

У другом полувремену домаћи су повисили на 3:1, међутим Житковчани се нису предавали, па је средином  полувремена капитен Мораве Слободан Јанковић главом смањио на 3:2. Велики преокрет у игри Житковчана унео је Мартин Ристић својом изузетно борбеном игром. У 80. минуту Душан Стојановић је поравнао резултат на 3:3. У самом финишу утакмице судија је показао три минута надокнаде. Малошиште је постигло гол за 4:3 у 90. минуту, да би Михајло Цветковић у последњем нападу изједначио резултат на 4:4.

Фудбалери Мораве заслужили су честитке за велику борбеност и изузетно залагање.

Остали резултати:

Пуковац: Пуковац – Орљане 3:0,

Белотинац: Наша крила – ОФК Брзи Брод 4:5, и

Јелашница: Рудар – Буковик (Ражањ) 2:1.

Утакмица Делијски вис – Јединство из Горњег Матејевца играће се у среду, 24. марта.

На табели и даље води ОФК Брзи Брод са 37 бодова. А када је реч о клубовима са подручја алексиначке општине, ситуација је следећа: Морава је на шестом месту са 25 бодова, а ОФК Напредак заузима седмо место са шест бодова мање.

Фотографије: Милан Јовановић, Оливер Стефановић